Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Mamy na Opolszczyźnie idealne miejsce do spełniania motoryzacyjnych marzeń

PASJE

Mamy na Opolszczyźnie idealne miejsce do spełniania motoryzacyjnych marzeń

Patryk Mikiciuk, dziennikarz motoryzacyjny znany między innymi z emitowanych na TVN Turbo oraz w Playerze programów Automaniak, Legendy PRL czy Klasyka Patryka Mikiciuka, a także prowadzący z powodzeniem swój kanał na Youtube, odwiedził tor Silesia Ring. Z przebiegu relacji z tej wizyty ewidentnie wynika, że nie była to na pewno jego pierwsza wizyta. Zdecydowanie bliżej byłbym stwierdzenia, że Patryk Mikiciuk zna ten tor jak przysłowiową własną kieszeń.

O wielkim motoryzacyjnym doświadczeniu dziennikarza chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Potwierdzenia tych słów można doszukać się między innymi w tym, że to właśnie Patryk Mikiciuk brał udział w MotorTrend Best Driver’s Car 2019.

Tym milej ogląda się odcinek na kanale „Patryk Mikiciuk” przedstawiający tor Silesia Ring, któremu nadany został tytuł „Idealne miejsce do spełniania motoryzacyjnych marzeń!”. A gdy dodamy jeszcze do tego, że na miniaturce odcinka – co prawda ze znakiem zapytania, ale jednak! – widnieje napis „Najlepszy tor w Polsce!?”, to już chyba nikogo również i do tego przekonywać nie trzeba, że mamy niedaleko Opola prawdziwy motoryzacyjny skarb!

Serdecznie polecam obejrzenie odcinka o torze zlokalizowanym w Kamieniu Śląskim. Dowiecie się z niego między innymi jaką długość ma tor, jaką szerokość, ile i jakich jest zakrętów, jak długie są proste. Poznacie tor i jego zaplecze, po którym oprowadzi Was i o szczegółach opowie Bożena Słocińska-Lang, dyrektor operacyjny w Silesia Ring . Dowiecie się, jakie uznane marki motoryzacyjne zlokalizowały na Silesia Ring swoje wydarzenia, a zapowiedzią tego niech będą takie hasła jak np. „Porsche Experience” czy „AMG Driving Academy”. Od siebie dodam, że na stronie internetowej akademii AMG znaleźć można m.in. opinię „Zdaniem czołowych zawodników motosportu tor Silesia Ring cechuje jedna z najlepszych konfiguracji w Europie.”. Wracając jednak do odcinka na kanale, to na przysłowiową wisienkę na torcie , przejedziecie po torze razem z Patrykiem Mikiciukiem i innym znanym dziennikarzem – Adamem Kornackim.

Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiecie się oglądając odcinek, do czego Was serdecznie zachęcam. Oprócz tego polecam również zasubskrybowanie i regularne oglądanie kanału Patryka Mikiciuka, na którym znajdziecie codziennie świeże materiały o klasycznej i nie tylko klasycznej motoryzacji – https://www.youtube.com/channel/UCQ1xVJRO5nJAqNGHnsa47bg

Więcej informacji o torze Silesia Ring znajdziecie oczywiście na stronie https://silesiaring.pl/ oraz na profilu FB pod adresem https://www.facebook.com/silesiaring

Na zakończenie warto dodać, że tuż przy torze Silesia Ring znajduje się hotel i restauracja AVIATOR, a na terenie kompleksu jest również lądowisko dla samolotów (EPKN). I zapewne bezpośrednio z tego ostatniego fakt wynika, że w filmie Patryka Mikiciuka zobaczymy ujęcia, gdy nad prowadzącymi po torze samochód dziennikarzami przelatuje samolot, co przysparza całości dodatkowe wspaniałe widoki.

Grafika ze strony https://silesiaring.pl/tor-3/

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content