Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Nauka w czasach kwarantanny

NEWS

Nauka w czasach kwarantanny

Od paru tygodni życie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie jakby trochę się zatrzymało. Większość ludzi siedzi w domach a wszystkie miejsca takie jak: kina, teatry, galerie handlowe, puby, restauracje a nawet lasy zostały zamknięte, w tym niestety też szkoły. Co z edukacją? Co robić z dziećmi? Co z uczelniami wyższymi? Czy kwarantanna to odpowiednia wymówka żeby przestać się uczyć?

Oczywiście, że nie! Życie się nie kończy, a nawet nie zatrzymuje, tylko trochę zwalnia. Ale jak to wszystko się skończy, trzeba będzie znowu wrócić do normalności,  jakkolwiek ona będzie wyglądać. Na szczęście szkoły starają się prowadzić zajęcia online. Czasami w formie spotkań online na platformach takich jak na przykład zoom, czasem jest to przekazywanie materiałów w innych formach, są zadania, został nawet przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty online. Ale każdy kto uczył się kiedykolwiek języka obcego wie, że nawet jedno-, czy dwutygodniowa przerwa od zajęć może spowodować, że zapomnimy coś i będziemy mieli trudności żeby wrócić do zajęć. Czasem zdarza się, że po dłuższej przerwie nie umiemy już się zmotywować by wrócić do nawyku, takiego jak właśnie nauka języków obcych czy treningi na siłowni. Tu pojawia się pytanie, czy musimy przerywać naukę? Od ponad 6 lat uczę języka angielskiego, zarówno w konwencjonalny sposób, czyli twarzą w twarz, ale także prowadzę zajęcia online, które w żaden sposób nie są gorsze niż zajęcia stacjonarne, a są dużo wygodniejsze. Nie trzeba marnować czasu na dojazd do nauczyciela czy ucznia, nie trzeba się specjalnie ubierać czy malować, w końcu nawet nie trzeba włączać kamery. Do takich zajęć jedyne co potrzebujesz to telefon, tablet lub komputer i Internet. A jeżeli nie ma Internetu – można poprowadzić zajęcia przez zwyczajne połączenie głosowe. Co więcej, gdzie indziej będziemy czuli się najbardziej komfortowo jak nie u siebie w domu? Istnieje bardzo wiele argumentów przemawiających za nauką online. Oczywiście, ktoś może uznać, że takie zajęcia nie są dla niego  – może i ma rację, ale zawsze warto spróbować.

A co z osobami, które z powodów kwarantanny czy jakichkolwiek innych, nie stać na lekcje online? W internecie można znaleźć bardzo wiele darmowych materiałów do nauki lub aplikacji wspomagających naukę np. Duolingo. Natomiast jeżeli nie umiesz się uczyć ze strony internetowej – mam dla Ciebie rozwiazanie! Od wtorku 7 kwietnia, dwa razy w tygodniu (wtorki oraz czwartki od 17:00) będę prowadził zupełnie darmowy webinar poświęcony nauce języka angielskiego. Podczas tych webinarów w prosty sposób będę tłumaczył różne zagadnienia gramatyczne, omówimy sposoby uczenia się i różne podejścia do nauki języków obcych, pochylimy się trochę nad fonetyką. Jeżeli będzie zainteresowanie zrobimy małą powtórkę przed maturą czy egzaminem ósmoklasisty. Obiecuję, że nie będą to nudne zajęcia! Jedynym wymaganiem jest urządzenie z internetem i duża dawka poczucia humoru! Webinary będą się odbywały na Facebooku. Wszystkie informacje możecie znaleźć na stronie https://www.facebook.com/SchwaPL/ oraz w grupie Angielski z Nowikiem

Webinar jest zupełnie darmowy i nie ma określonego poziomu – więc jest dla każdego! Dowiecie się dlaczego warto się uczyć i jak się uczyć języków obcych, no i dlaczego to nie jest  takie trudne! Jeżeli jest jakiś temat czy zagadnienie związane z językiem angielskim, które chcielibyście żebym poruszył – dołączajcie do grupy i piszcie! 

Nauczyciel angielskiego, tłumacz, fanatyk Pink Floyd i Gwiezdnych Wojen! Tańczę, śpiewam, recytuję, krawaty tworzę i wymyślam nowe rzeczy. Lubię nowe pomysły i nie lubię się nudzić!

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content