Połącz się z nami

Magazyn Opolski

O GRANICACH

ZDROWIE

O GRANICACH

Każdy z nas jako rodzic niejednokrotnie boryka się z problemem stawiania granic w rodzinie. Zadajemy sobie mnóstwo pytań: czy umiemy to robić, czy robimy to dobrze, może powinniśmy zareagować, a może zostawić? Czy wyznaczone granice są w dobrym miejscu, czy będą nas frustrować i powodować złość? Czy są w ogóle jakieś teorie, które pomogą nam je wyznaczyć?

Świetny duński terapeuta Jasper Juul w genialny sposób opisuje wyznaczanie granic w rodzinie, nie odnosząc się do żadnej z teorii psychologicznej. Stawia na postępowanie zgodne ze sobą, a nie teorią. Stawia na rodziców popełniających błędy, ale będących autentycznymi, niż tych idealnych. Nie jest to jednak takie proste. Poznanie własnych granic wymaga bowiem czasu i prawdziwej relacji z drugim człowiekiem.
W poznawaniu siebie pomaga terapia. Jeśli czujesz więc, że masz trudności w budowaniu relacji, stawianiu – wyznaczaniu granic, zadajesz sobie pytania czy dobrze robię, czy nie skrzywdzę swoich dzieci?? …. zapraszam pozastanawiamy się razem …

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, seksuolog kliniczny. Zawodowo na co dzień zajmuje się psychoterapią zaburzeń psychicznych i seksualnych, terapią seksuologiczną, diagnozą i opiniowaniem psychologiczno-seksuologicznym oraz psychologią odżywiania. Współzałożycielka Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii SESNO.

Więcej w ZDROWIE

Do góry
Skip to content