Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PechaKucha Night Opole – Marcin Szymanek „Hollywood vs. Rzeczywistość: Najdziwniejsze Cyberataki vs Filmowe Fikcje”

PASJE

PechaKucha Night Opole – Marcin Szymanek „Hollywood vs. Rzeczywistość: Najdziwniejsze Cyberataki vs Filmowe Fikcje”

Jest ekspertem w dziedzinie Bezpieczeństwa IT, zarządzania projektami oraz naukowcem. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie Informatyki Stosowanej oraz Edukacji Techniczno-Informatycznej. Marcin posiada liczne certyfikaty zawodowe CISCO Systems korporacyjnych sieci komputerowych, Agile i PRINCE2 w zarządzaniu projektami, a także, w tym Microsoft zakresie rozwoju oprogramowania. Jego umiejętności są dodatkowo potwierdzone kursami z zakresu Ethical Hacking, zarządzania ryzykiem w projektach, a także zaawansowanymi konfiguracjami VPN z użyciem urządzeń Cisco.

Jako asystent na Uniwersytecie Opolskim, Marcin koncentruje się na badaniach nad praktycznymi aspektami dotyczącymi bezpieczeństwa komunikacji w sieciach komputerowych. Jego publikacje naukowe, w tym prace nad IPsec IKE, kluczami i strumieniami ChaCha20 dla wielokluczowych kanałów oraz analiza podatności algorytmicznych firewalli, budują jego zestaw kompetencji w zakresie bieżących wyzwań bezpieczeństwa IT.

W przeszłości, jako Dyrektor Programu w Orange Polska, Marcin odpowiadał za zarządzanie projektami recovery i strategicznymi programami biznesowymi. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także rolę Architekta Technicznego gdzie współodpowiedzialny był za zaprojektowanie wdrożenie i utrzymanie infrastruktury ICT dla mistrzostw EURO 2012 i nadzorowanie jej w toku eventów na stadionie Wrocławskim.

Marcin Szymanek to znakomity mówca i prelegent, który podczas nadchodzącej konferencji zaprezentuje swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT oraz badań naukowych w tej dziedzinie w sposób lekki i przystępny.


Nagranie z ósmej edycji PechaKucha Night Opole z dnia 17.11.2023r., która odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu.

Za realizację nagrania serdecznie dziękujemy Robertowi Milewskiemu!


Już 16.02.2024 dziewiąta edycja PechaKucha Night Opole w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu!

PKN-OPOLE-9

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content