Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Poznaj prelegentów dziewiątej edycji PechaKucha Night Opole (piątek, 16.02.2024, godz. 18:30)!

PKN-OPOLE-9

PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Poznaj prelegentów dziewiątej edycji PechaKucha Night Opole (piątek, 16.02.2024, godz. 18:30)!

Po raz dziewiąty w Opolu odbędzie się wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem PechaKucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 1300 miastach całego świata!

PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊

PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu dziewiąte spotkanie odbędzie się w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zaczynamy o godz. 18:30!

PechaKucha Nights to nieformalne, zabawne spotkania w ramach których zebrani mają możliwość kreatywnego spędzenia wieczoru, poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, idei…

Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.9

Rafał Ganowski

Z wykształcenia prawnik, a z zawodu adwokat. Podróżnik, który odwiedził prawie 50 państw na 4 kontynentach. Obrońca gotówki, twórca bloga i podcastu pt. „Podróże ku wolności”, a także autor książki pt. „Gotówka to wolność”.


Maria Honka

Maria Honka

Z wykształcenia prawniczka, a od urodzenia wokalistka z pasją. Śpiewa w kilku projektach muzycznych, a także jako solistka. Jako Mary Bajery podróżuje przez świat kolorowym vanem z szalonymi koleżankami w ramach dziecięcej trasy koncertowej MsGugu on Tour, a w zespole Babskie Vocalove realizuje wspólne wizję na covery i teledyski (właśnie zespół kończy prace nad drugim). Podczas PechaKucha opowie o tych projektach i zaprosi na nadchodzący koncert Kobiety Kobietom – Festiwal Kobiecych Głosów.


Mateusz Golomb

Jest PR-owcem, który od lat jest związany z aktywnością fizyczną. Fascynuje się kulturą japońską, a na co dzień zajmuje się fotografią, tworzeniem filmów i grafiką reklamową. Obecnie jego droga życiowa jest związana z Uniwersytetem Opolskim oraz projektem Okiem Sportowca.


Alicja Fortuna

Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu o profilu Terapie Naturalne dzięki czemu uzyskała tytuł Naturopaty. W 2016 roku zdobyła tytuł Instruktora Fitness oraz Aqua Instruktora. W 2019 roku otrzymała świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Technik Masażysta. Od tego czasu pogłębia doświadczenie zawodowe. Uczestniczy w wielu kursach i warsztatach związanych z ruchem, masażem oraz medycyną naturalną. Ciałem ludzkim oraz ruchem zainteresowana jest od dawna. W swojej karierze rozpoczęła między innymi pracę z energią, zafascynowała się ziołolecznictwem oraz medycyną chińską. Jej hobby, które przerodziło się w dodatkową pasję to tworzenie kosmetyków naturalnych oraz ziołowych preparatów leczniczych. Zaczęła również zgłębiać wiedzę i doświadczenie w zakresie kosmetyki estetycznej. Jej pasją jest odkrywanie człowieka na poziomie duchowym i fizycznym. Prowadzi Studio NATURA w Naturalnej Harmonii.


Justyna Gawrońska

Artystyczna dusza, ciągle zabiegana kobieta o wielu pasjach, a w szczególności miłośniczka tańca i rękodzieła. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne, pracuje w Centrum Kultury oraz tworzy własną markę biżuterii Mintique.

Opowie o tworzeniu wielu pięknych rzeczy z nadzieją, że zarazi swoją pasją do rękodzieła.


Jagoda Kwiecień oraz Anna Jodłowska

Jagoda Kwiecień – od zawsze pracuje z ludźmi. Przez ostatnie 5 lat w szeroko pojętym HRze. od 2022 roku również jako nauczycielka jogi (spotkacie ją m.in. w Lakshmi Yoga Studio na Reymonta 19). Codzienna praktyka asan towarzyszy jej od dawna, przywraca do równowagi, poprawia skupienie i rozładowuje stres. To po prostu idealne narzędzie do utrzymywania balansu w ciele i w umyśle, którego tak bardzo nam potrzeba. Uważa, że w czasach gdy skutki wypalenia zawodowego odczuwa 45% pracowników, pracodawcy powinni zadbać o stworzenie miejsc pracy, nie tylko zgodnych z normami BHP, ale również umożliwiających zachowanie dobrostanu fizycznego i mentalnego. Pracując w HRze obserwowała potrzeby pracodawców i pracowników w tym zakresie i w odpowiedzi na nie stworzyła projekt Blooming Benefits. Oferując pracownikom i pracodawcom jogę, masaże, warsztaty nt. zdrowego stylu życia i radzenia sobie ze stresem, gry rozwojowe i szkolenia dla managerów z zakresu wellbeingu.

Anna Jodłowska – absolwentka Politechniki Opolskiej i Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia We Wrocławiu zakończone tytułem czeladnika w zawodzie Naturopata. Prowadzi gabinet „Pracownia Równowaga” i studio w Naturalna Harmonia, w którym odbywają się warsztaty terapii TMC, Terapie Naturalne oraz warsztaty stawiania baniek ogniowych/próżniowych. Propaguje zdrowy styl życia i metody terapeutyczne, które przywracają homeostazę organizmowi tj. dietę wg 5 przemian, metody terapeutyczne tj. masaż, terapie bańkami ogniowymi/próżniowymi, konchowanie uszu, moksoterapię, ziołolecznictwo, medyczne wizualizacje. Pasjonuje się rozwojem osobistym, masażem, jogą, pracą z ciałem i umysłem.


Krzysztof Zatwarnicki

Pasjonat fotografii amatorskiej i górskiej przyrody. Jako profesor na Politechnice Opolskiej bada zagadnienia związane z systemami sztucznej inteligencji, a także aktywnie pracuje ze studentami. Jest przedsiębiorcą, którego firma Venatu opracowuje systemy z zakresu zarządzania środowiskiem. W wolnym czasie uprawia bushcraft i lubi fotografować piękne krajobrazy oraz czyste nocne niebo.


Marzena Sedlaczek

Fanka dobrych relacji, śmiechu do bólu brzucha i wspierania tego, co lokalne. Myśli globalnie, działa lokalnie. Lubi aktywność fizyczną, lody i maliny przez cały rok, rękodzielnictwo i swoje okulary😜. Lubi pisać, chodzić, rozmawiać i słuchać muzyki. Nie wie co to zazdrość czy zawiść. Bardzo lubi, gdy ludziom dzieją się dobre dla nich rzeczy. Wysoko wrażliwa.


Jaroslaw Wasik

fot. S. Mielnik

Wokalista, autor tekstów, dr nauk humanistycznych w dyscyplinie: nauki o kulturze i religii. Laureat koncertu „Debiuty” KFPP Opole ’94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał „Lirę Orfeusza” – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty: „Nastroje”, „Zielony z niebieskim”, „Fabryka nastrojów” i „Nie dotykaj”.

Od 2000 r. jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


PKN-OPOLE-9

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Do góry
Skip to content