Połącz się z nami

Magazyn Opolski

„PechaKucha Night Opole vol.4, czyli opolsko-japońskie gadu gadu po raz czwarty w Opolu”

PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

„PechaKucha Night Opole vol.4, czyli opolsko-japońskie gadu gadu po raz czwarty w Opolu”

Radość życia czerpią z pasji, a ich siłą jest otwartość. Radca prawny, który po godzinach zajmuje się psią behawiorystką, a także wiceprezes dużej spółki produkującej pompy ciepła kultywujący tradycje 9 Pułku Ułanów Małopolskich, to tylko wybrani goście opolskiej Pecha Kuchy.

Pecha Kucha wróciła do Opola. I zostanie z nami na dłużej. 18 listopada w Beninie, na Wyspach Owczych, Tajwanie i w Opolu o swoim życiu, pomysłach, projektach i ideach w krótkich prezentacjach opowiedzieli prawdziwi pasjonaci. Formuła jest prosta: prezentacja liczy 20 slajdów, a każdy slajd jest wyświetlany przez 20 sekund. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 600 miastach całego świata! Sama formuła została wymyślona przez japońskich architektów i oznacza… gadu gadu. W Opolu spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

– Hasłem tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest elastyczność bez granic. Chcemy promować kreatywne podejście do życia i pokazać, że nieszablonowa pasja może być motorem napędowym do działania. Także, a może szczególnie w biznesie – mówiła Aleksandra Szubryt, koordynatorka Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Opolu.

Opolska Pecha Kucha odbyła się w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Na widowni zasiadło blisko 100 osób. Na scenie zaprezentowali się:

Adam Niesłony – nauczyciel akademicki Politechniki Opolskiej, który po godzinach nadaje przedmiotom drugie, a czasem nawet trzecie życie;

Tworząca biżuterię z betonu Dominika Holeczek, właścicielka Junona Pracownia;

O czułym oku i fotograficznej wrażliwości opowiedział Jarosław Małkowski z Agencji Fotograficznej Bank Foto;

Małgorzata Olkuska – studentka III roku Zarządzania w WSB w Opolu, pasjonatka przedmiotów ze skóry;

Robert Galara – wiceprezes firmy Galmet,  wielbiciel historii Polski i historii lokalnej. Aktywny członek Stowarzyszenia kultywującego tradycje 9 Pułku Ułanów Małopolskich;

Mateusz Moryto – Radca Prawny w Kancelarii Zagawa & Partnerzy, który potrafi czarować psy i … kury;

Szymon Godyla – właściciel pałacowej winnicy Godyla, enolog, radny województwa opolskiego;

Sławomir Janecki – dyrektor eksportu na Azji i Afrykę, Członek Zarządu zakładu w Ghanie, autor książki 101 rzeczy, których dorośli mogą uczyć się od dzieci. Prezes klubu BDC i Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowi goście i miejsce, sprawdzona formuła. Pecha Kucha wróci do Opola w 2023 roku!

Projekt był finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola w ramach zadania pn. „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu 2022” umowa nr CDO-ROP.525.16.2022

PNT w Opolu jest miejscem współpracy i rozwoju nauki oraz biznesu.

Więcej w PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Do góry
Skip to content