Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Podróżując wehikułem czasu

PODRÓŻE

Podróżując wehikułem czasu

Wyobraźcie sobie, że cofnęliście się w czasie, wiele milionów lat wstecz… Otacza Was bujna roślinność, a dookoła biegają olbrzymie, różnej maści stwory… Wiecie co? Nie musicie sobie tego wyobrażać – wystarczy, że pojedziecie do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Skąd pomysł, żeby właśnie tam powstało takie miejsce? Otóż wybrano je nieprzypadkowo. To tutaj odkryto między innymi pradinozaura. Nazwano go Silesaurus opolensis, a inaczej mówiąc „Śląski jaszczur spod Opola”. Oprócz tego znaleziono tu między innymi skamieliny kręgowców z okresu triasu późnego. I co ciekawe, na terenie Parku cały czas trwają prace badawcze. W okresie letnim do Krasiejowa przyjeżdżają studenci z całej Polski, by móc odkrywać kolejne okazy. A to wszystko możemy obserwować my-turyści.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie dzieli się na dwie części: JuraPark oraz Park Ewolucji. Do każdego z nich są osobne bilety, ale można też kupić jeden łączony – wtedy koszty są niższe. Najwygodniej kupić je wcześniej na stronie Parku: http://www.juraparkkrasiejow.pl/ w zakładce „Kup bilet”.

Nie będziemy przesadzać, jeśli napiszemy, że na terenie JuraParku czeka Was moc atrakcji. Pierwszą z nich jest 300-metrowy Tunel Czasu. Przenosi on zwiedzających w czasy, gdy nie istniała jeszcze Ziemia. Podczas projekcji 3D poznać można poszczególne etapy jej powstawania, a następnie początki pierwszych form życia czy wędrówki kontynentów. Dodatkowym urozmaiceniem jest to, że tunelu nie przechodzi się pieszo tylko przejeżdża przez niego specjalną kolejką.

Poznaj dalszą część wycieczki pod adresem: http://szerokadroga.pl/jura-park-krasiejow/

Autorka bloga Szeroką Drogą (www.szerokadroga.pl). Z wykształcenia politolog, ze specjalizacją dziennikarską. Mieszkanka Opola od 8 lat. Członkini Opolskiej Grupy Podróżniczej, która m. in. organizuje Opolski Festiwal Podróżniczy. Inicjatorka wielu kampanii społecznych. Miłośniczka motocykli, dobrej kuchni i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Więcej w PODRÓŻE

Do góry
Skip to content