Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Wspominamy Pub „Opole Główne”, który został zamknięty na stałe- W obiektywie Marty Bednarskiej

HISTORIA

Wspominamy Pub „Opole Główne”, który został zamknięty na stałe- W obiektywie Marty Bednarskiej

„Opole Główne” to był lokal przy Dworcu. Osobiście nie lubię miejsc przy Dworcu. Jednak ten lokal miał klimat. Kojarzył się z podróżą. Zapewne gościł wielu ludzi czekających na pociąg i głodnych. Barmani z radością serwowali drinki i serwowali nam pyszne dania a takich w menu nie brakowało. To było idealne miejsce by porozmaiać, spotkać się. Pobawić i potańczyć.

  • Do Opola Głównego szło się oglądać mecze, zjeść dobre gołąbki i pośpiewać karaoke- Wspomina Marta , autorka fotografii Pubu.
  • No i oczywiście na randki- Dodaje z uśmiechem
fot. Marta Bednarska Fotografia

Bardzo lubiłam ich smażony syr czy hamburgery. Panował tam literacki klimat. Śmierdziało dymem z papierosów. Barmani byli bardzo charakterystyczni. Robili drinki i wysłuchiwali zwierzeń. W lokalu czuć było interakcję i chemię między pracownikami. Słychać było jak potrawy się robią. Jeśli znałeś barmana czy kelnerkę to czekałeś na wymarzonego drinka.

  • Kwaśny, słodki, słony ?

Zawsze wiedzieli co zrobić w zależności od nastroju. Niczym dobra wizyta u psychologa. Brzęk szklanek, kieliszków i dobra muzyka. Takie było Opole Główne.

fot. Marta Bednarska Fotografia

fot. Marta Bednarska FotografiaDziś jednak dowiedzieliśmy się o calkowitym zamknięciu lokalu:

Z ciężkim sercem musimy przekazać Państwu smutną informację o tym, że Pub Opole Główne pozostaje zamknięty na stałe

Dziękujemy za wspólne chwile spędzone w naszej restauracji

Przez te wszystkie lata było nam niezmiernie miło Państwa gościć

fot. Marta Bednarska Fotografia

Marta Bednarska oddała na fotografii magię tego miejsca. Każdy ma zapewne ciekawą historię, wspomnienie. Ja pamiętam jak po powrocie znad morza usiadłyśmy razem z Martą w Pubie i zostałyśmy jeszcze długo. To miejsce jest na pewno ważną częścią miasta Opola. Teraz już było.


Zapraszamy również pańswa do przesyłania mam fotografii, opisania ciekawych historii wspomnień . Czekam na państwa maile- annaczyrska1@gmail.com.

Najciekawsze historie opublikujemy na łamach Magazynu Opolskiego!

 

fot. Marta Bednarska FotografiaKomentarz

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w HISTORIA

Do góry
Skip to content