Połącz się z nami

Magazyn Opolski

To ważne dla przedsiębiorców – kalkulator do Małego ZUSu

kalkulator do Małego ZUSu

BIZNES

To ważne dla przedsiębiorców – kalkulator do Małego ZUSu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił na stronie internetowej eskladka.pl specjalny kalkulator, który pomoże przedsiębiorcom obliczyć podstawę wymiaru składek za styczeń 2020 roku. Dzięki temu prowadzący firmę sprawdzą, czy mogą skorzystać z „Małego ZUSu”.

 – Na stronie eskladka.pl udostępniamy specjalny kalkulator, gdzie wprowadzone są parametry potrzebne do obliczenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, która będzie obowiązywała w styczniu 2020 r., w tym między innymi obowiązujący roczny limit przychodu. Ten próg przychodów za 2019 rok to 67 500 złotych, czyli trzydziestokrotność minimalnego wynagrodzenia w 2019 roku – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Od 2 stycznia przedsiębiorcy mogą obliczyć podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne za styczeń 2020 r. w programie Płatnik, a od 8 stycznia będzie to możliwe w również na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz www.zus.pl.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content