Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Wizerunek przyszłości

Wizerunek przyszłości

PASJE

Wizerunek przyszłości

Stajesz przed lustrem. Zerkasz krytycznym okiem z lewej i prawej strony, dokładnie badasz wzrokiem swoją sylwetkę, twarz. Zastanawiasz się. Czy wszystko do siebie pasuje? Do Twojej sylwetki, urody, czy kolory się dopełniają. Chcesz słyszeć komplementy, wywierać dobre wrażenie, wszędzie tam, gdzie się pojawiasz. Czuć się wartościową osobą, jaka profesjonalnie wykonuje swoją pracę, obowiązki.

Kiedy myślimy o wizerunku, pierwsza pojawiająca się myśl to… obraz – jaki wywołuje w nas pewne skojarzenia, emocje, wyobrażenia. Zawsze, gdy obserwujemy coś, kogoś, w tym samym momencie określamy to, oceniamy, nadajemy mu kształt, nazwę. Dzieje się to automatycznie, po dosłownie kilku sekundach. To fascynujące, iż nasz umysł działa szybciej, niż nam się wydaje. W całej „bazie danych” odnajduje to co widzimy i przypisuje temu konkretną nazwę, odtwarza emocje jakie z tym obiektem się kojarzą. Warto zatem swój umysł „obserwować”, by nie zostać nieświadomie „zmanipulowanym” jego podpowiedziami.

Jaki obraz tworzy zatem Twój wizerunek? Czy zadajesz sobie to pytanie przed wyjściem z domu? Udając się na ważne spotkanie, bądź zwyczajnie funkcjonując w ciągu dnia, czy jesteś świadom skojarzeń, ocen jakie Twój wygląd wywołuje? Sam czynisz dokładnie tak samo. Jest to na tyle subtelny proces, że nawet go nie zauważasz. Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, jego energia, postawa, wygląd, wywołuje w Tobie pewnego rodzaju emocje, skojarzenia, oceny. Te emocje kształtują Twoją opinię na temat napotkanej osoby. Czasami nawet nie zamieniasz z nią słowa, a już posiadasz własne zdanie na jej temat. Czy sam zastanawiasz się jakiego rodzaju emocje chcesz wywołać w drugiej osobie? Czego pragniesz od relacji, znajomości, z konkretną osobą? Czy Twoja aparycja Ci w tym pomaga? Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy nasze intencje nie spotykają się z efektem jaki wywołaliśmy. Nie ma spójności pomiędzy tym jak wyglądamy, co mówimy i jak się zachowujemy. Miejsce do jakiego zmierzamy, zupełnie różni się od tego co manifestujemy poprzez nasz wizerunek.

Magia koloru i kształtu

Istotne są kolory jakie na siebie ubieramy. Każda barwa posiada konkretną falę. Oddziałuje na obserwujące nas osoby, a także na nas samych. Kolory żywe, ożywiają wszystko dookoła. Kolory ciemne, nieświeże – przytłaczają. Duże kontrasty, dodają nam ostrości. Jesteśmy wówczas odbierani jako osoby bardziej konkretne i wyrachowane. Kolory delikatne i pastelowe spowodują, że rozmówca potraktuje nas zdecydowanie łagodniej, i takie też wywoła skojarzenia nasza osoba. Profesjonalizmu nada nam monochromatyczność oraz minimalizm formy i dodatków. Jeśli pragniemy sprawiać wrażenie osoby kreatywnej i twórczej, sięgnijmy wówczas po różnorodność barw, czy dodatków. Proste i skromne kreacje, matowe i naturalne tkaniny, zawsze podniosą naszą rangę. Te bardziej połyskujące, odważniejsze, pasować będą osobom jakie posiadają talenty artystyczne, kojarzące się z wolnymi zawodami. Jednak brak kolorów, jednolity i niczym nie przyciągający uwagi strój, spowoduje, że napotkane osoby odbiorą nas jako nieciekawe. Możemy również zostać nie zauważeni, a zależy nam przecież na czymś zupełnie odwrotnym. Zawsze warto spojrzeć na siebie w lustrze, jako na całość jaką ubiorem, fryzurą czy kolorami stworzyliśmy. Kluczowym elementem wizerunku są proporcje naszej sylwetki. W przypadku kobiet zawsze zmierzamy do tzw. sylwetki X, czyli równoważymy ramiona z biodrami, podkreślając talię. Panowie natomiast podkreślając ramiona, dążą do kształtu sylwetki Y. Najważniejszy jednak jest obraz, jaki tworzymy sami na swój własny temat we własnym umyśle. Energia o jakiej wspominałam, jest tajemniczym elementem, jaki przyciąga do nas innych. To ta pewność tego kim jestem, jaka/i jestem, czego doświadczyłam/em oraz dokąd zmierzam, jest najbardziej magnetycznym elementem naszego wizerunku. Powoduje to, iż każdy strój nabiera wartości, a my sami wyglądamy jak przysłowiowy milion dolarów.

A może…

Zanim udasz się do sklepu, zanim zapełnisz swoją garderobę, pomyśl i zaplanuj dokąd zmierzasz? Jaki obierasz kierunek i jak chcesz się tam dostać? Jak wygląda osoba, jaka już tam jest. Jak się ubiera, jak mówi, co robi? Jak pragniesz wyglądać i jaki komunikat chcesz sobą sygnalizować? Wtedy stopniowo i świadomie twórz garderobę swojej przyszłości, jaka utoruje Ci do niej drogę. Ona na pewno wtedy stanie się łatwiejsza i napotkasz na niej mniej przeszkód. Wszystko zaczyna się od wizji, spójności i świadomości. Twój wizerunek przyszłości kształtujesz już dziś. Pozostawiając po sobie konkretne emocje, obrazy i skojarzenia. Jakie świadomie działać mogą na Twoją korzyść.

Z wykształcenia pedagog specjalny, terapeuta. Chyba od zawsze zafascynowana psychiką ludzką, pogłębianiem świadomości, a także pochłonięta otaczającym pięknem. Od ponad 15 lat pasjonuje się urodą, oraz wydobywaniem wdzięku, gdyż jest wizażystką i stylistką. Obserwując zmieniający się świat, a w nim rolę oraz miejsce kobiety, poczuła potrzebę, by zadbać również o kobiece wnętrze. Wieloletnie rozmowy i obcowanie z kobietami, jak również osobiste doświadczenia, harmonijnie doprowadziły do zmian. Aby osiągnąć pełnię kobiecości, czy męskości niezbędne jest dostrojenie naszej aparycji z naszym wnętrzem. Seria wywiadów na temat kobiecości, stworzenie wideobloga „Jedność jest Siłą”, oraz liczne wystąpienia na eventach pojawiły się zupełnie naturalnie. Ogromna potrzeba, aby zintegrować panie oraz panów i inspirować się nawzajem, zrodziła zaś spotkania „Kawa w towarzystwie kobiet i mężczyzn aktywnych”, jakie odbywają się od prawie trzech lat w Opolu, oraz warsztatów dla Pań. Uaktywniły one kilka uczestniczek do rozpoczęcia własnej drogi biznesowej. Spotkania inspirują, dodają wiary i udowadniają, iż siła jest w nas. Ukazują, że każdy z nas jest inny, zarazem mając tyle wspólnego. Oczywiście w tej pięknej podróży, do poznania siebie samej, pojawiają się nowe pomysły i projekty. Życie jest pełne niespodzianek i tajemnic, w jakie warto wkroczyć z zaufaniem, iż przeistoczą się w coś pięknego. Marzeniem Agnieszki jest, aby każdy pokochał siebie prawdziwie, dostrzegł swoją moc jaka od zawsze w nim jest. Oczywiście jest rodowitą opolanką, jaka wszędzie gdzie jest promuje miasto i region, jako jeden z najbliższych sercu w Polsce.

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content