Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zbigniew i Piotr Bomersbachowie – „RODZINA TWORZY”

PASJE

Zbigniew i Piotr Bomersbachowie – „RODZINA TWORZY”

Wystawa w galerii „Błędne Koło”

Zapraszamy do galerii „Błędne Koło” na otwarcie wystawy cyklu „Rodzina tworzy”, Zbigniewa Bomersbacha i Piotra Bomersbacha.

Tym razem w ramach wystawy z cyklu „Rodzina tworzy” będzie można zobaczyć prace Zbigniewa Bomersbacha i Piotra Bomersbach.

Zbigniew Bomersbach jest miejskim architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 30 lat prowadzi własna pracownię projektową, w której zajmuje się projektowaniem urbanistyczno-architektonicznym założeń krajobrazowych i renowacją zabytków. 
Jest również członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Oddział w Opolu, w ramach którego uczestniczy w wielu plenerach malarskich w Polsce i za granicą prezentując dorobek na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Uprawia rysunek, akwarelę oraz malarstwo. Głównymi tematami prac Zbigniewa Bomersbacha jest przyroda, architektura, czasami portret. 

Syn Piotr to absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, który interesuje się genealogią i tożsamością, a także kulturą i klimatem rodzimego Opola. Na to, co niepozorne, czasem niedostrzegalne w naszym otoczeniu rzuca świeże spojrzenie. Nocne i poranne poszukiwania i niepokoje to tylko fragment przemyśleń Piotra o rzeczywistości malarza, genealoga, miłośnika przemyśleń dotyczących rodzin galicyjskich z dzisiejszej Ukrainy pochodzących. Tajemniczość doznań wyzwala namiętność w procesie malowania i poddawaniu go nieskończonym analizom. Niegasnące spojrzenie historii w głowie Bomersbacha rodowitego opolanina sprawia, że nawet najbardziej odległe zakątki, jakie maluje Piotr wiążą się pośrednio a i bezpośrednio z tym, co i teraz w mieszkaniu, w Opolu, czy na plenerze na Opolszczyźnie. 
12 lat temu postanowił być niesztampowym, nieprecyzyjnym, nieoczywistym. Jego malarstwo to też nieustający konflikt między tym co rzeczywiste a zmyślone, narzucone, wkurzone, zawzięte.

Wernisażu – czwartek godz. 16. 
Miejsce: Błędne Koło – galeria Wydziału Budownictwa i Architektury przy Katowicka 48.

Data wydarzenia:

Od: 2022-03-17 16:00:00

Do: 2022-04-15 17:00:00

Miejsce:

Galeria „Błędne Koło”, Wydział Budownictwa i Architektury

ul. Katowicka 48

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content