Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Nauka angielskiego dla dzieci – poznaj najskuteczniejszą metodę

Nauka angielskiego dla dzieci

PASJE

Nauka angielskiego dla dzieci – poznaj najskuteczniejszą metodę

Nauka angielskiego niesie za sobą ogromne korzyści – to wiadomo nie od dziś. Najlepiej rozpocząć ją już w przedszkolu. Rozwija ona ogromnie rozwija umysł dziecka. Maluch ćwiczy swoją koncentrację i pamięć, poszerza swoje horyzonty, staje się bardziej otwarty na inne kultury, czy na drugiego człowieka. To właśnie w tym wieku umysł dziecka jest najbardziej chłonny i bardzo podatny na naukę angielskiego. Proces nauki jest też o wiele szybszy i skuteczniejszych, niż u osoby dorosłej. Dodatkowo dzięki stosowaniu zabawy w czasie nauki angielskiego dzieci o wiele szybciej pojmują wszystkie nowe rzeczy. Warto już w przedszkolu zainwestować w naukę angielskiego dla naszego dziecka, tak aby mogło polubić i oswoić się z tym językiem obcym. Język obcy wejdzie wtedy w rutynę i stanie się dla niego czymś naturalnym.

Bardzo często słyszymy, że w polskim szkolnictwie nacisk jest kładziony wyłącznie na kucie słówek i uczenie się gramatyki. A komunikacja? Zostaje często na bocznym torze, przez co nie jesteśmy w stanie porozumieć się w języku obcym z innymi.

My od lat stosujemy jedną i sprawdzoną metodę, którą chcemy się z Wami podzielić.

Jest to nauka angielskiego poprzez gotowe frazy i zwroty.

Dlaczego nauka angielskiego właśnie w ten sposób jest tak skuteczna? Język obcy składa się w głównej mierze właśnie z fraz, zdań i wyrażeń. Ważne jest tutaj połączenie odpowiednich słów, które razem tworzą spójną całość.

Frazy i zwroty są krótkie, a przy tym łatwe do zapamiętania.

Dzięki temu możemy zapamiętać ich o wiele więcej, przy mniejszym wysiłku. Co za tym idzie – Twoje dziecko ma czas, żeby się pobawić w ciągu dnia i zająć jeszcze czymś innym niż tylko nauką. A jeśli połączysz zabawę z nauką to efekty będą jeszcze skuteczniejsze!

Uczymy się gotowych zdań.

Dzięki temu Twoje dziecko nie musi umieć perfekcyjnie całej gramatyki i uczyć się na pamięć milionowej listy słówek. Nauka fraz i zwrotów to ogromne ułatwienie. Znajdziemy w nich zarówno część gramatyki, jak i słownictwa. Dzięki ich połączeniu uzyskujemy gotowe zdania, którym Twoje dziecko będzie się umiało porozumieć w danym języku obcym bez problemu.

Gramatyka to nie „must have” w nauce angielskiego.

Dla wielu ludzi gramatyka to prawdziwa czarna magia. Najczęściej uczona jest na sucho, na odczepnego. Twoje dziecko nie jest w stanie zapamiętać tego ogromu teorii. W końcu język angielski to nie trzy czasy, a o wiele więcej. Jeszcze te tryby, strony bierne – dla niektórych brzmi to po prostu przerażająco. Twoje dziecko, ucząc się całych fraz nie musi umieć perfekcyjnie gramatyki. A dzięki metodzie korzystania z gotowych fraz i zwrotów jego nauka będzie prostsza i bardziej przejrzysta.

Wystarczy kilka fraz, żeby móc swobodnie rozmawiać.

Dokładnie tak! Twojemu dziecku na wakacjach zamarzyły się lody – czy do ich zamówienia potrzebna jest znajomość całej gramatyki, a także całego słownika? Nie. Wystarczy kilka zwrotów, aby mieć możliwość zamówienia ulubionych lodów truskawkowych w wafelku.

Nauka angielskiego dla dzieci – postaw na niewielki wysiłek, a szybki sukces.

Twoje dziecko pierwszego dnia sięga przykładowo po pięć fraz. Kolejnego dnia dodajesz mu następne pięć do nauki i powtarzasz te, z dnia poprzedniego. Robiąc tak codziennie – Twoje dziecko na koniec tego tygodnia zna już kilkadziesiąt gotowych fraz do użycia!

Masz stałą kontrolę nad wiedzą.

Uczysz swoje dziecko jednej frazy, a za niedługo sięgacie po następną. Możesz wybrać dowolne frazy do nauczenia się dla Twojego dziecka, a za jakiś czas razem z nim je powtórzyć, aby ich nie zapomnieć. Cały czas widzisz i kontrolujesz, ile Twoje dziecko zdążyło się nauczyć 😊

Chcesz mówić w języku obcym? Zacznij w nim mówić!

Niby prosta zasada, a jak rzadko stosowana w polskim szkolnictwie. Twoje dziecko nauczy się pisać rozprawki, eseje, odrabiać pisemne zadania domowe… A co z nauką mówienia? Jest ona odstawiana na boczny tor, co jest ogromnym błędem. Przecież w nauce języka tak ogromne znaczenie ma komunikacja i to, czy Twoje dziecko będzie umiało się dogadać z innymi, czy też nie. Dlatego staraj się używać z nim dużo zwrotów, szczególnie w codziennych sytuacjach. Twoje dziecko nie będzie miało już problemu z porozumiewaniem się w języku angielskim!

Metodę nauki poprze gotowe frazy i zwroty stosujemy od 14 lat. Zarówno w naszych zajęciach stacjonarnych w szkole i online, ale również w naszym kursie angielskiego na platformie dla dzieci, w którego tworzenie włożyliśmy całe serce. Kurs jest obecnie w promocji 199 zł zamiast 490 zł!

30 lekcji online, 60 kart pracy, dostęp 24/7, opieka metodyka, zamknięta grupa wsparcia. Kurs jest świetnym wsparcie do szkolnej nauki angielskiego!

Sprawdź na www.royalonline.pl/angielski

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content