Połącz się z nami

Magazyn Opolski

ZUS ponownie wysyła na rehabilitację do sanatoriów

ZUS ponownie wysyła na rehabilitację do sanatoriów

ZDROWIE

ZUS ponownie wysyła na rehabilitację do sanatoriów

Od 15 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby wyjeżdżające do sanatoriów będą musiały przestrzegać kilku ważnych zasad.

Osobie, skierowane na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, razem z zawiadomieniem o wyjeździe, dostaną z ZUS specjalną ulotkę informacyjną. Taką instrukcję dostaną również te osoby, które otrzymały je już wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać. Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.

 – Niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku Covid-19. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne będzie wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Test jest darmowy, a żeby go zrealizować, należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Na badanie trzeba zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.

Co ważne, nie należy planować wyjazdu zanim ośrodek nie poinformuje o negatywnym wyniku testu. Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu. Ci, którzy nie mogą jechać na rehabilitację powinni poinformować o tym ZUS. Istotne jest również to, że należy poinformować ośrodek rehabilitacyjny o zmianie numeru telefonu.


Foto: Pixabay

ZUS istnieje od 85 lat, a sam skrót ZUS dorobił się wielu osobliwych rozwinięć. Wielu twierdzi, że bycie rzecznikiem prasowym instytucji obsługującej 25 mln ludzi to najbardziej niewdzięczne zajęcie w tym kraju. Hmm..ciekawe dlaczego? Prywatnie, spełniony mąż oraz szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Nie wyobraża życia bez książek, starych mebli, pracy i majsterkowania wokół domu.

Więcej w ZDROWIE

Do góry
Skip to content