Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Wakacje w Talentowni

opolski trzeci sektor, fot. archiwum Talentowni

WYDARZENIA

Wakacje w Talentowni

Trwający obecnie okres wakacyjny to dla wielu czas urlopów i odpoczynku. W Talentowni przy ulicy Barlickiego w tym czasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Z zaplanowanych atrakcji i działań mogą skorzystać nie tylko dzieci, ale też dorośli.

Opolski Trzeci Sektor, …

Projekt ten ma na celu pomoc organizacjom pozarządowym działającym w naszym regionie. Tak o zaplanowanych aktywnościach i celach mówi prezes Fundacji Kwitnące Talenty, Piotr Koziol:

Zaplanowane są warsztaty z pozyskiwania pieniędzy na działalność społeczną, wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych do prowadzenia organizacji pozarządowych, praktyczne spotkania dla liderów i liderek stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich, klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych, spółdzielni socjalnych. Pierwszych 66 organizacji, które zgłosi się do projektu będzie miało stworzoną własną stronę internetową lub/i fanpejdża na fejsbuku.

Do udziału w projekcie można zgłaszać się przez fanpage Opolski trzeci sektor (Opolski trzeci sektor | Facebook). Dozwolony jest udział maksymalnie dwóch osób z jednej organizacji.

środy dla przedsiębiorców …

Trzeci dzień tygodnia to w siedzibie Fundacji okazja do spotkania się opolskich przedsiębiorców. Chętni do udziału w dyskusjach mogą kontaktować się z organizatorami poprzez fanpage Talentowni na facebooku (https://www.facebook.com/TALENTOWNIAopole).

Przedsiębiorcy spotykają się po to, by wymieniać się kontaktami i rekomendacjami, wspierać się i pomagać. Szczególnie ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu np. wspieranie w odkrywaniu i rozwijaniu dzieci z opolskich Domów Dziecka – zachęca prezes Fundacji Kwitnące Talenty.

i czas dzieci.

Chętni rodzice mogą zgłaszać swoje pociechy do udziału w wakacyjnych działaniach Talentowni. Jest to okazja na naukę praktycznych umiejętności przez zabawę.

Dzieci tworzą filmiki na YouTube, robią eksperymenty oraz tworzą budowle np. z kartonów. Uczą się gotować, szyć, tworzyć własne maskotki, robić biznes przez zabawę. Wiele zajęć odbywa się w naturze, bo dzieci lubią odkrywać otaczający nas świat w praktyce – mówi Piotr Koziol.

Zapisów można dokonać przez wydarzenie na facebooku Wakacje w Talentowni (Wakacje w Talentowni | Facebook). Dostępnych jest kilka wolnych miejsc w dniach od 16 do 27 sierpnia. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Talentownia nie zwalnia tempa, a okres wakacji dla Fundacji nie oznacza przerwy w działaniach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty wydarzeń!


Zdjęcia: archiwum Talentowni

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content