Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Film z muzyką na żywo znowu w Filharmonii Opolskiej

Film z muzyką na żywo znowu w Filharmonii Opolskiej

KULTURA

Film z muzyką na żywo znowu w Filharmonii Opolskiej

Już 7 listopada w opolskiej filharmonii kolejna okazja dla miłośników kina i muzyki. Do Opola wraca Karol Mossakowski, który w zeszłym sezonie stworzył na żywo muzykę do filmu Upiór w Operze, całość została bardzo gorąco przyjęta przez opolską publiczność. Tym razem muzyka na zywo zabrzmi do komedii „Rozkosze Gościnności”.

To film z 1923 roku to pierwsze pełnometrażowe arcydzieło Bustera Keatona. Znakomita komedia inspirowana jest słynnym konfliktem Hatfieldów i McCoyów z drugiej połowy XIX wieku. W filmie znaleźć można doskonałą konstrukcję dramaturgiczną, świetny montaż, piękne plenery i dużą dawką komizmu – próżno jednak szukać… muzyki. Tym zajmie się podczas wydarzenia z cyklu W starym kinie – film z muzyką na żywo – Karol Mossakowski – wybitny organista i improwizator.

W miasteczku Rockville rody McKayów i Canfieldów od pokoleń toczą krwawą wendetę. Gdy ginie John McKay, wdowa ucieka z maleńkim synkiem do Nowego Jorku. O tej tragicznej historii Willie McKay dowie się 20 lat później, kiedy ruszy do Rockville objąć rodzinną posiadłość. W drodze poznaje uroczą dziewczynę i z wzajemnością się w niej zakochuje; nieświadomy, że to Virginia Canfield, której ojciec i dwaj bracia poprzysięgli zemstę ostatniemu z McKayów…

Pierwsze pełnometrażowe arcydzieło Bustera Keatona, popis jego fantazji twórczej i precyzji wykonania. Ta znakomita komedia, inspirowana słynnym konfliktem Hatfieldów i McCoyów z drugiej połowy XIX wieku, charakteryzuje się doskonałą konstrukcją dramaturgiczną, świetnym montażem nadającym płynność narracji, pięknymi plenerami i dużą dawką komizmu – choć w przeciwieństwie do wielu innych filmów gatunku tutaj gagi służą fabule.

Film z muzyką na żywo znowu w Filharmonii Opolskiej

W starym kinie
Karol Mossakowski – organy
W programie:
Projekcja filmu Rozkosze Gościnności (1923r.) z muzyką na żywo.

Ten cykl polecamy szczególnie:
Miłośnikom kina; osobom zauroczonym targami staroci, przedmiotami i rozrywkami w stylu retro; fanom brzmienia organów; wszystkim, którzy dotychczas nie brali pod uwagę wizyty w Filharmonii.

Bilety w cenie 30zł do kupieni w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej

Film z muzyką na żywo znowu w Filharmonii Opolskiej

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content