Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Gdzie w Opolu kupisz kultowe buty z Otmętu?

ZAKUPY

Gdzie w Opolu kupisz kultowe buty z Otmętu?

Niedawno w świecie skoków narciarskich zawrzało. Dotychczas buty dla skoczków produkowała tylko jedna firma na świecie – niemiecki producent Raas. Teraz się to zmienia za sprawą firmy z Opolszczyzny.

To nieduża firma, o której wcześniej nie słyszałem, ale teraz myślę, że jeszcze usłyszy o niej cały świat – mówi Adam Małysz i zdradza, że takiego partnera jak NAGABA szukał trzy lata.   

To nie jedyna firma, która produkuje buty w krapkowickim Otmęcie.

Otmęt to jedna z najstarszych polskich marek obuwniczych – działalność rozpoczęła w latach 30. XX wieku, kiedy to w Otmęcie swoje buty szył czeski producent Bata. Dziś Otmęt wytwarza obuwie pod własną marką – oferta obejmuje skórzane buty damskie, męskie i młodzieżowe.

W Krapkowicach znajdziemy jeszcze firmę N-STEEL czy też bardzo wyjątkowe buty produkowane przez firmę ROBERTO. Specjalizują się oni w produkcji butów o nietypowych rozmiarach. Osoby mające rozmiar buta 54, szeroką stopę lub wysokie podbicie znajdą tam coś dla siebie.

A gdzie mieszkaniec Opola znajdzie te wspaniałe buty?

Przy ulicy Ozimskiej 28 naprzeciwko Opolanina znajduje się niepozorny sklep „Obuwie u Alicji”. Przekraczając jego próg, niepostrzeżenie znajdujemy się w miejscu gdzie czas się zatrzymał. Nie uświadczymy tu butów szytych, a właściwie klejonych industrialnie w Azji. Buty z Otmętu szyte są ręcznie z wysokiej jakości, naturalnej skóry, a ich wzornictwo nie odbiega od wzornictwa znanych producentów.

Kupujmy produkty produkowane w Polsce a szczególnie w lokalnych rodzinnych przedsiębiorstwach!

Przy okazji, po zakupie porządnego obuwia, pod tym samym adresem (Ozimska 28) znajdziemy sklepik „Zakątek VITA”, gdzie powinniśmy zaopatrzyć się w świece z opolskiej manufaktury BIOTIKA, którą niedawno magazyn ELLE wymienił wśród 6 polskich marek kosmetyków naturalnych, które musisz znać i które mogą konkurować z luksusowymi markami z Zachodu. My skromnie dodamy, że wróżyliśmy to już dawno w artykule :
https://magazynopolski.pl/luksusowe-marki-z-opolszczyzny/

REKLAMA salonFR.pl
REKLAMA salonFR.pl
Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w ZAKUPY

Do góry
Skip to content