Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ludzie z pasją: W Święto Czekolady z Natalią Aurorą Ignacek – znaną blogerką czekolady i redaktorką Mistrza Branży

BIZNES

Ludzie z pasją: W Święto Czekolady z Natalią Aurorą Ignacek – znaną blogerką czekolady i redaktorką Mistrza Branży

http://blogczekolady.pl/

fot. Karolina Świdzikowska @Lojalna

Wokół trwa Wielkanoc a w ten dzień spotkamy się z Natalią. Natalia jest dziewczyną pełną pasji. Od lat z pasją opowiada o czekladzie, Zapraszamy do nowefo cyklu gdzie prezentujemy ludzi z pasją.

Pasjonatka i degustatorka czekolady, którą od ponad dziesięciu lat pochłania temat tego smakołyku. Dziennikarka branży cukierniczej na stałe związana z redakcją Mistrza Branży, autorka Bloga Czekolady. Prowadzi profesjonale degustacje i warsztaty czekoladowe. W czasie wolnym, prócz czekolady, pochłania kryminały i piecze ciasta.


Pasjonatka i degustatorka czekolady, którą od ponad dziesięciu lat pochłania temat tego smakołyku. Dziennikarka branży cukierniczej na stałe związana z redakcją Mistrza Branży, autorka Bloga Czekolady. Prowadzi profesjonale degustacje i warsztaty czekoladowe. W czasie wolnym, prócz czekolady, pochłania kryminały i piecze ciasta.

Czekolada to moja pasja- Podkreśla Natalia fot. Karolina Świdzikowska Lolajna Foto

Postanowiłam w tym dniu zadać jej kilka pytań.

  1. Jak najlepiej spędzić święto czekolady zwłaszcza jeśli wypada w Wielkanoc?

Oczywiście jedząc czekoladę! Ale może nie tą, co zwykle, tylko spróbować czegoś nowego, ekscytującego? Tak naprawdę w Polsce mamy dostępny dziś cały wachlarz doskonałych rzemieślniczych czekolad i to polskich producentów bean-to-bar, a także baaardzo ciekawych smakowo producentów z zagranicy. A może zrobić sobie degustację w domu? Przygotować kilka tabliczek i porównać je? A jeszcze lepszym pomysłem jest eksperyment degustacji z zamkniętymi oczyma! A poza tym – można zrobić czekolady deser albo któreś z klasycznych czekoladowych ciast, jak brownie albo tort szwarcwaldzki. Pamiętajmy też, że czekolada doskonale nadaje się do dbania o urodę, a wiec może czekoladowa maseczka lub masaż…. ? Jak widać można z nią spędzić cały dzień. A w Wielkanoc? Koniecznie babka czekoladowa ponadto ja barwię jaja w kakao i łusce kakaowej. Z resztą czekolada jest tak plastyczna, że można z niej wyczarować dużo wielkanocnych ozdób .

2. Czy czekolada to warzywo?

😀

Jeśli dobrze się przyjrzeć procesowi produkcji to wychodzi na to, że czekolada to zdrowy, naturalny i wegański słodycz! Otóż, mówimy o owocu kakaowca, a to, z czego konkretnie robi się czekoladę to ziarno wydobywane z kabosów (czyli tych owoców). W prawdziwej, dobrej czekoladzie lista składników powinna być bardzo krótko i zawierać miazgę kakaową, masło kakaowe, cukier i ewentualnie wanilię oraz lecytynę. Sama natura.

Fot. Karolina Świdzikowska Lolajna Foto

3. Czy istnieje uzależnienie od czekolady i czy jest szkodliwa np. dla cery?
Istnieje przede wszystkim mnóstwo mitów na temat czekolady, jak to że szkodzi na zęby , cerę itd. Owszem szkodzi, ale nadmiar cukru i chemii zawarty w tanich, przemysłowych czekoladach… Jeszcze raz powtórzę – dobra prawdziwa czekolada ( najlepiej bean-to-bar) jest chyba najzdrowszym słodyczem jaki można sobie wyobrazić! Jest mnóstwo aktualnych badań, które potwierdzają, ze ziarno kakaowe to absolutny superfood! Czekolada – ok, dwóch kostek jedzonych dziennie – poprawia działanie układu krążenia oraz nerwowego. Obniża ciśnienie krwi, poprawia pamięć i skupienie, pomaga kobietom lepiej znieść PMS-a… o całe bogactwo witamin, zwłaszcza tych z grupy B, których potrzebuje nasz organizm 🙂

Fot. Karolina Świdzikowska @LOlajna Foto

.

😀


4, Jak znaleźć dobrą czekoladę?

A co to jest dobra czekolada? Cały czas powtarzam sformułowanie – przyjęte za Piotrem Krzciukiem z bloga Sekrety Czekolady – PRAWDZIWA czekolada oraz czekolada bean-to-bar. Oznacza to, że czekolada została zrobiona przez producenta od ziarenka do tabliczki, bo wielkie koncerny i wiele, wiele firm robi czekoladę z gotowej dostarczonej im miazgi. Nie jest to coś złego, ale z drugiej strony wtedy producent nie ma pewności, co w tej miazdze jest. Tymczasem małe rzemieślnicze manufaktury robią u nas (i na świecie) czekolady, które mają swój własny smak, styl, charakter, są ciekawe i innowacyjne przez to, że producent czuwał nad każdym etapem produkcji. Te czekolady mają zazwyczaj baaardzo krótki skład. Są to często czekolady single origin, czyli z ziaren pochodzących tylko z jednego regionu na świecie, co daje im odpowiedni bukiet smakowy. Mają bardzo oryginalne kształty, często są stemplowane, a ich opakowanie to nie raz prawdziwe dzieło sztuki!

5. Czy to prawda,że czekolada polepsza nasze samopoczucie?

Owszem, to również potwierdzone przez wiele badań naukowych. Czekolada zawiera bowiem teobrominę. Ta substancja występuje w przyrodzie w tak dużym stężeniu tylko w ziarnie kakaowym! Powoduje w człowieku stan pobudzenia i dosłownie wprowadza nas w stan lekkiego rauszu. Trzeba jednak pamiętać, że ta subtancja jest szkodliwa, a wręcz śmiertelna dla zwierząt! Nie karmimy więc psa lub kota czekoladą! Zostawiamy jej więcej dla siebie

🙂

6. Dziękujemy za rozmowę

Tym słodkim akcentem życzymy jeszcze raz Pięknych Świąt i mokrego dyngusa. Zapraszamy na bloga Natalii!

fot. Lolajna Foto

http://blogczekolady.pl/

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content