Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Puchar wirtualny, emocje jak najbardziej prawdziwe – Wyścigowy Puchar SIM Silesia Ring

Tor Wyścigowy SIM Silesia Ring
Tor Wyścigowy SIM Silesia Ring - źródło: https://simsilesiaring.pl/tor-silesia-ring/

SPORT

Puchar wirtualny, emocje jak najbardziej prawdziwe – Wyścigowy Puchar SIM Silesia Ring

Moje dzieci to fani gry Minecraft. O ile jednak sama frajda z grania była dla mnie w pełni zrozumiała. W końcu sam, będąc w ich wieku, połamałem niejeden joystick podłączony do takich „sprzętów” jak Commodore C64 czy późniejsza Amiga 500. To jednak ile razy widywałem ich oglądających streamingi z tego, jak grają inni, tyle razy dziwiłem się, gdzie tu jest przyjemność. Aż w końcu ktoś kiedyś skutecznie mi to wytłumaczył, że to po prostu e-sport. A przyjemność, czy raczej emocje, są dokładnie na tych samych zasadach czy poziomie, jak gdy oglądamy np. mecz piłki nożnej. No i tu… no cóż…, nie pamiętam niestety, kto mi to tak wytłumaczył, ale pamiętam, że przy tak postawionej sprawie, pozostało mi sumiennie to przemyśleć i przyznać szczerą rację!

Od tamtego czasu minęło sporo czasu. Nastał wtorek, pierwszy grudnia 2020 roku. Kilka dni temu na kanale Patryka Mikiciuka na Youtube ukazał się odcinek, w którym opisywany i pokazywany był tor Silesia Ring. Zachwycony tym materiałem, z wielką przyjemnością podzieliłem się moimi wrażeniami udostępniając go dalej. Nie da się ukryć, że kilka razy w tym czasie Facebooka obiektu z Kamienia Śląskiego odwiedziłem. No a w takich przypadkach algorytmy tego portalu są nieubłagalne. Nie ma zmiłuj – bach, wieczorem we wspomniany wtorek dostaję powiadomienie, że Silesia Ring prowadzi transmisję na żywo. Z ciekawości uruchomiłem i… i… i przepadłem na ten wieczór!

Ehhh, co to ja nie miałem zrobić w tym czasie. Czego to ja nie obiecałem ogarnąć w domu. No cóż, znowu będę musiał się żonie tłumaczyć, że jak coś obiecałem, że zrobię, to na pewno zrobię i wcale nie trzeba mi o tym co pół roku przypominać 😉 A dlaczego tak? A dlatego, że jak się okazało, to powiadomienie o transmisji dotyczyło drugiej rundy oficjalnego wirtualnego pucharu toru, czyli SIM Silesia Ring! No i wciągnęło! Oj wciągnęło!

Wyścigi to co prawda wirtualne, puchar wirtualny, ale! ale! ale emocje są mega, hiper, extra prawdziwe! Ależ to wciąga, ależ to się ogląda, ależ przeżywa się emocje! I ile razy bym jeszcze w tym akapicie słów pokroju hiper czy mega nie użył, przez ile przypadków słowa emocje bym nie odmienił, to i tak nie odda to euforii w jaką popadłem spędzając ten wtorkowy wieczór. A że e-sportowe emocje potrafią wciągnąć jeszcze głębiej przekonałem się, gdy wtorkowy wieczór nieco… się przeciągnął. Bo na fan page’u Silesia Ring jest dostępny także zapis z rundy pierwszej, która odbyła się 17-ego listopada 😊

Co to jest Wyścigowy Puchar SIM Silesia Ring?

To wirtualny, oficjalny puchar toru Silesia Ring. Właśnie trwa jego druga edycja. Rozgrywki odbywają się na platformie Assetto Corsa (wersja na komputer PC). Puchar składa się z 10 rund wyścigowych – dotychczas odbyły się dwie z nich. Podczas sezonu zawodnicy będą jeździć dziesięcioma różnymi samochodami, a wyścigi są rozgrywane na dwóch różnych konfiguracjach toru (pełny tor oraz pętla wschodnia).

Każda runda składa się z kwalifikacji, które startują o godzinie 21:00 oraz dwóch wyścigów, rozgrywanych o godzinie 21:15 oraz ok. 21:35. Każdy wyścig trwa 20 minut (dotyczy czasu zwycięzcy) plus jedno okrążenie. Rundy odbywają się we wtorki co dwa tygodnie.

Każdy może wziąć udział w rywalizacji, gdyż w czasie pomiędzy rundami serwer (na którym odbywają się rozgrywki) udostępniony jest w ramach wirtualnych Open Tracków z pomiarem czasu. Są to prekwalifikacje do właściwych rund – trwają od środy po skończonej rundzie do końca poniedziałku  przed kolejną rundą. Z kierowców, którzy w tym czasie wezmą udział w prekwalifikacjach, dwudziestu czterech najlepszych otrzymuje możliwość udziału we wtorkowej rundzie.

Organizatorem Pucharu jest Silesia Ring oraz motoryzacyjna agencja eventowa MotoKreacja.

Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na https://simsilesiaring.pl/

Relacja z wtorkowych rund opatrzona jest świetnym, przyjemnym komentarzem Arkadiusza Małeckiego.

Najbliższa, trzecia runda SIM Silesia Ring odbędzie się już 15-go grudnia.

Z własnego doświadczenia polecam Wam zawczasu poprzekładać wszelkie zajęcia czy obowiązki, jakie macie w planach na wieczór na ten wtorek. W tym czasie uruchomcie transmisję live z wirtualnego toru Silesia Ring i przeżyjcie prawdziwie sportowe emocje! Lub… dołączcie do rywalizacji i przeżyjcie zapewne emocje przez znacznie większe „E”!

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w SPORT

Do góry
Skip to content