Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Nauka języka obcego jako Twoje noworoczne postanowienie

KULTURA

Nauka języka obcego jako Twoje noworoczne postanowienie

Nowy Rok to dobry czas, aby zrobić coś dla siebie, zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, nauczyć się czegoś nowego, rozpocząć nową przygodę. Bardzo często wypisujemy swoje postanowienia na długiej liście, jednak często tej samej co 365 dni temu…Czyżby nic z nich nie wyszło?

A co z Twoim postanowieniem „W tym roku nauczę się angielskiego„? Odłożysz te postanowienie w kąt czy w końcu zrobisz coś dla siebie?

Wszystko zależy od Twojej motywacji 💪

Dzięki niej jesteś zdeterminowany i gotowy do podjęcia działania. Wyróżniamy tak zwaną motywację wewnętrzną i zewnętrzną. W przypadku nauki języków obcych oby dwie są ważne. Na początek przede wszystkim znajdź w sobie motywacje wewnętrzną, bo to ona będzie Twoim największym silnikiem napędowym. Motywacją wewnętrzną może być na przykład zamiłowanie do nauki języków obcych lub satysfakcja z możliwości porozumienia się. Jeśli znajdziesz w sobie motywację wewnętrzną to połowa sukcesu!

Motywacja zewnętrzna dodaje energii i zapędu. Oprócz Twoich wewnętrznych celów odczuwasz inne czynniki budujące, te zewnętrzne, jak na przykład wyższe wynagrodzenie w pracy lub perspektywa znalezienia lepszej pracy. Twoją motywacją zewnętrzną może być również grupa osób na kursie językowym lub lektor, który motywuje i inspiruje.

Stwórz swoją listę korzyści i powieś na ścianie 📋

Pomyśl ile korzyści daje Ci nauka języka obcego, ale uwaga… zanim o nich zapomnisz zapisz je na kartce i powieś w widocznym miejscu! Dla każdego nauka języka obcego może przynosić inne zalety, poniżej znajdziesz te najpopularniejsze. Teraz wystarczy, że dopiszesz do nich swoje własne:

  • Swobodna komunikacja za granicą – podróżowanie 🛤
  • Oglądanie filmów, seriali w języku obcym 🎥
  • Szybszy dostęp do informacji, które nie są jeszcze osiągalne w naszym kraju 🆕
  • Perspektywa wyższych zarobków w pracy i awansu 💰
  • Możliwość znalezienia lepszej pracy 📈
  • Kontakt z osobami, rodziną za granicą 🗣
  • Spełnienie własnej satysfakcji 🎯
  • Pewność siebie – udowodnienie innym, że porafię nauczyć się jezyka obcego 💪
  • Nauka języka obcego doda Ci skrzydeł 👼

Wszystko pięknie, ale jak zacząć realizować swoje postanowienie? 🤔

Aby rozpocząć efektywnie naukę języka obcego potrzebny jest konkretny plan działania. Tak jak w życiu, planujesz wyjazd za granicę, planujesz zakupy na święta, zaplanuj też naukę języka obcego. Przygotuj pomoce dydaktyczne – zapisz się na kurs językowy, poznaj swojego lektora, który będzie Twoją motywacją zewnętrzną, przygotuj książkę do nauki języka obcego, aplikację na telefonie, ulubiony kanał na Youtube, z którego będziesz czerpał inspiracje. Ale uwaga! Nie przesadzaj z ilością! Co za dużo to nie zdrowo. Korzystając z wielu źródeł zrobisz sobie mętlik w głowie. Lepiej skupić się konkretnie na jednym źródle, a inne traktować jako dodatkowe.

Gdy już masz wybraną szkołę, lektora i pomoce dydaktyczne zacznij pracę z Twoim kalendarzem! Otwórz Twój kalendarz i tak jak planujesz wyjazd do cioci, zaplanuj konkretne godziny, które poświęcisz poświęcisz językowi obcemu. Pamiętaj o systematyczności, regularności i częstotliwości. Musisz być konsekwentny, aby osiągnąć cel!

Nauka w pojedynkiem jest niezłym wyzwaniem, dlatego łatwiej będzie Ci, gdy zapiszesz się na kurs językowy lub będziesz uczył się z Twoją koleżanką, mamą, siostrą, bratem. Wsparcie znajomych i całej grupy jest bardzo ważne!

Marta – lektorka języka angielskiego i metodyk w Royal School

Małymi krokami osiągniesz sukces 📈

Nie od razu Rzym zbudowano…

Nie wierz w metody opanowania języka obcego w 2 tygodnie, miesiąc – one nie działają. Tutaj potrzeba czasu i regularności. Bądź dla siebie cierpliwy, nie poddawaj się gdy nie widzisz efektów. Czasami potrzeba więcej czasu, aby je zobaczyć…warto czekać i być konsekwentnym, bo tylko to pozwoli nam osiągnąć sukces. Dziś zapamiętasz 2 nowe frazy, jutro je utrwalisz i użyjesz w komunikacji, a pojutrze zaczniesz je sam przerabiać i tworzyć nowe możliwości. Pamiętaj, małymi krokami osiągniesz sukces!

To jak? Zaczynasz w tym roku z nami naukę języka obcego? 😁

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content