Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Świąteczny teledysk zespołu LEMONIADA

zespół Lemoniada

KULTURA

Świąteczny teledysk zespołu LEMONIADA

Piękne zdjęcia z zeszłorocznego jarmarku świątecznego w Opolu, pojawiły się w teledysku zespołu Lemoniada. Widać na nim przeurocze zakątki wystrojonego świątecznie opolskiego Rynku, za którym wszyscy tęsknimy. W szczególności dzieci.

W tym roku bardzo wiele aktywności, do których się przyzwyczailiśmy nie było możliwe. Jednak duża część propozycji artystycznych dla dzieci wciąż działa i umożliwia najmłodszym aktywność i rozwój talentów. Jednym z takich projektów jest zespół Lemoniada.

Zespół działa w Opolu od 2019 roku. Młodzi wokaliści w wieku 10-13 lat śpiewają piosenki autorskie, napisane i skomponowane specjalnie dla nich, z żywym akompaniamentem profesjonalnych muzyków.

Pierwszą artystyczną inicjatywą zespołu było nagranie teledysku i piosenki świątecznej [„Dzwonki” – sł. Basia Beuth, muz. Basia Beuth, Dalibor Drčelić]. 6 młodych wokalistek nagrało piosenkę w Studiu M im.SBB w Radiu Opole.

zespół Lemoniada

LEMONIADA to wyjątkowy projekt na skalę ogólnopolską, który ma na celu także szerzej promować nasze miasto.

zespół Lemoniada

Nie ma w Polsce drugiego takiego zespołu, który łączy młodzież w tym przedziale wiekowym, profesjonalnych muzyków i autorskie piosenki.

Piosenki tworzy i prowadzi wokalnie zespół Basia Beuth – opolska wokalistka, autorka i animatorka kultury.

Celem zespołu jest coraz częstsze koncertowanie podczas wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych oraz dynamiczny rozwój w nowym roku 2021. Zainteresowani młodzi wokaliści w wieku 10-13 lat wciąż mogą do niego dołączyć. Przesłuchania trwają już teraz, mimo czasu epidemii, a można wziąć w nich udział również online lub przesyłając swoje wokalne nagranie.

Scena i sala warsztatowa to miejsca, gdzie realizuje się misja Studia Działań Kreatywnych. Naszym celem są działania twórcze w obszarze kultury i edukacji. Rozwój osobisty, edukacja artystyczna, warsztaty, wydarzenia kulturalne, koncerty. Edukacja twórcza i psychoedukacja. "Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." /G.B.Shaw/

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content