Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Niebawem antykonferencja pn. Odetnij metki! Rozmowy o rynku pracy.

Odetnij metki! Rozmowy o rynku pracy.

BIZNES

Niebawem antykonferencja pn. Odetnij metki! Rozmowy o rynku pracy.

Po raz trzeci w Opolu odbędzie się antykonferencja „Kobiety w dialogu” organizowana przez Fundację Laboratorium Zmiany. 16 listopada 2019 r. w Studenckim Centrum Kultury porozmawiamy o życiu zawodowym, czym dla nas jest i co się z nim właściwie wiąże.    

Biorąc udział w wydarzeniu masz okazję:

  • sprawdzić jak inni radzą sobie na rynku pracy (na podstawie ich prawdziwych, osobistych doświadczeń)
  • dowiedzieć się czym kierują się realni pracodawcy przy wyborze pracowników, co jest dla nich ważne, jakie umiejętności i kompetencje sobie cenią i dlaczego
  • poznać wartości, możliwości i motywy działań osób poszukujących pracy oraz ich potencjały i zasoby
  • poszukać sposobów wpływu na rynek pracy, aby “metki” nie przeszkadzały w karierze zgodnej z potencjałem

Chcemy się spotkać i porozmawiać o wszystkim, co z pracą się wiąże: przekonaniach, umiejętnościach, uprzedzeniach, oczekiwaniach, wycenach, pomysłach. O tym, czy i kiedy możliwe jest wejście smoka na rynek pracy – pewne siebie i pełne wiary we własne możliwości.

Sprawdzimy czy metki, które przypinamy sobie i innym (“miałam długą przerwę, już nic nie wiem”, “nie zatrudnię go, bo ma tatuaż”, “muszę się poświęcić, jeśli mam utrzymać pracę”, “praca to nie przyjemność”)  służą nam, czy wprost przeciwnie.

Po raz kolejny zapraszamy Was do współtworzenia tego spotkania, poprzez proponowanie tematów do dyskusji, gdyż Kobiety w dialogu 3 to spotkanie oparte na formule antykonferencji – otwartej przestrzeni.

Chcemy by spotkały się ze sobą osoby, które interesuje temat odnajdywania się na rynku pracy, czyli:

– aktywne zawodowo,

– powracające na rynek pracy po chorobie, urlopie rodzicielskim i in.

– wchodzące na rynek pracy – po studiach, szkołach średnich, przekwalifikowane,

–  tworzące miejsca pracy, rekrutujące, samozatrudnione.

Każda osoba jest mile widziana, a każda opinia cenna i szanowana.

O samym wydarzeniu:

Jest to przedsięwzięcie otwarte, na które zgłaszać się można przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrTThc1DtW3wGUdMQpmGSBiL7har8kms0FC2WOZ0hRP5q7JA/viewform

Więcej o formule Otwartej Przestrzeni przeczytacie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Open_Space_Technology

We ostatniej edycji rozmawialiśmy/łyśmy o równouprawnieniu. Relację z tego spotkania przeczytacie tutaj: http://laboratoriumzmiany.org/co-wyniklo-z-antykonferencji-rozni-rowni-relacja/

Miejsce spotkania jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do przyjścia z dziećmi, przygotowałyśmy specjalny kącik dla nich wraz z opieką. Wydarzenie jest w godzinach 10.00-14.00, zachęcamy do udziału w całości, ale nie jest to konieczne, by skorzystać z tej formuły spotkania.

Wydarzenie organizujemy w partnerstwie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Akademickim Centrum Karier UO.

Z dziewczynami i kobietami uczymy (się) jak odważnie stawać przed światem, mówić własnym głosem i wspierać się wzajemnie. Wspólnie z mężczyznami szukamy sposobów na partnerskie relacje i świat przyjazny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W ciągu ostatnich czterech lat ponad 650 dziewczyn i chłopaków eksperymentowało w naszym Laboratorium.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content