Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ruszyła MISJA: Odwaga 2

misja odwaga

WYDARZENIA

Ruszyła MISJA: Odwaga 2

Czym dla ludzi jest odwaga? Jeden z najpopularniejszych słowników języka polskiego definiuje ją jako „śmiałą, świadomą postawę wobec niebezpieczeństwa”.

Dla nas, jako Laboratorium Zmiany, odwaga to głośne wypowiadanie swoich opinii, mówienie własnym głosem i postępowania zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dlatego po raz drugi ruszamy z akcją Misja: Odwaga i liczymy na Twoje zaangażowanie! Jak możesz pomóc?

Odwaga do…

Misja Odwaga kierowana jest do wszystkich osób, które pragną pomóc młodym ludziom dorastać ze świadomością swojej wartości oraz z poszanowaniem dla cudzych przekonań.

Planujemy kolejny raz zorganizować dla młodzieży Warsztaty Dodające Odwagi. Dzięki takim zajęciom młode osoby uczą się i doświadczają, jak to jest wypowiadać na głos swoje opinie, dzielić się swoimi uczuciami, czy reagować na niesprawiedliwość.

Nabywanie tych umiejętności okazuje się być niezwykle ważne w procesie dorastania i dojrzewania młodych ludzi. Pomaga w przemianie z nastolatki i nastolatka w pewną siebie i potrafiącą walczyć w imieniu swoich wartości i przekonań, dorosłą osobę.

misja odwaga

Spektakularne efekty poprzedniej edycji


Wyniki przeprowadzonych dotąd Warsztatów Odwagi były spektakularne. Takie spotkanie, to czasami pierwsza okazja dla młodych ludzi, żeby zdać sobie sprawę ze swojej wartości i w końcu spróbować mówić własnym głosem. Młodzież wzrasta w bardzo różnych środowiskach, społecznościach, mniejszych lub większych, które reprezentują często skrajne wartości i przekonania. Jedne traktują ludzi bardziej stereotypowo, inne mniej. Sensem naszych działań podczas Misji: Odwaga, jest danie szansy każdemu, niezależnie w jakim środowisku wzrasta. Tak, aby poczuł, że jest wartościowym człowiekiem, potrafił odpowiednio zareagować na
niebezpieczeństwo, czy niesprawiedliwość oraz wiedział, że może wypowiadać własne zdanie broniąc swoich wartości i przekonań.

Aby to wszystko znów mogło się wydarzyć, organizujemy zbiórkę na portalu Zrzutka.pl.

Tegorocznym celem jest zebranie 5000 zł, aby zorganizować warsztaty dla 120 osób z 5 miejscowości: Namysłowa, Dobczyc, Głuchołaz, Kluczborka i Myślenic.

Jak możesz pomóc nam w MISJI ODWAGA?

  • wpłać dowolną kwotę i w ten sposób ufunduj materiały lub uczestnictwo osób w warsztatach. W zamian odbierz podziękowanie i swoją nagrodę: www.zrzutka.pl/upfaup
  • wyślij link do zbiórki do 3 osób i zachęć je do wpłaty,
  • udostępnij link do zbiórki w wybranym kanale społecznościowym,
  • przekaż informację o zbiórce do zaprzyjaźnionych dziennikarzy, dziennikarek i mediów,
  • użyj hasztagu #misjaodwaga w swoich mediach, gdy będziesz udostępniać informację o zbiórce,
  • skontaktuj się z nami, jeśli masz jeszcze parę pomysłów i/lub interesuje Cię wspólne działanie na rzecz naszej misji.

tekst: Dominika Bukowiec, redakcja: Natalia Szkudlarek

Z dziewczynami i kobietami uczymy (się) jak odważnie stawać przed światem, mówić własnym głosem i wspierać się wzajemnie. Wspólnie z mężczyznami szukamy sposobów na partnerskie relacje i świat przyjazny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W ciągu ostatnich czterech lat ponad 650 dziewczyn i chłopaków eksperymentowało w naszym Laboratorium.

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content