Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Opolska firma Step Records oraz TVN najpopularniejszymi markami na polskim YouTube

BIZNES

Opolska firma Step Records oraz TVN najpopularniejszymi markami na polskim YouTube

Opolska firma Step Records oraz TVN najpopularniejszymi markami na polskim YouTube w marcu 2018 roku – wynika z zestawienia YouTube Trends firmy Sotrender. Wśród programów telewizyjnych najwięcej odsłon miał The Voice Kids Poland, a materiały zamieszczone przez „Super Express” były najpopularniejsze wśród kanałów prowadzonych przez tytuły prasowe.
Spośród marek najlepsze statystyki miała opolska wytwórnia Step Records, zarówno pod względem liczby subskrybentów (ponad 2,4 mln, wzrost o 2 proc.), jak i wyświetleń (ponad 43 mln, wzrost o 2 proc.).

Step Records to jedna z największych w Polsce muzycznych wytwórni muzyki Hip-Hop.
Paweł Krok i Jakub Krok prowadzą firmę w Opolu od 2006 roku. W 1989 roku ich rodzice założyli w Opolu sklep z płytami, ojciec pracował też jako wodzirej. Bracia sprowadzali z Niemiec i Holandii płyty winylowe, produkowali i sprzedawali muzyczne składanki oraz zaczęli organizować koncerty hip-hopowe. Biznes szedł na tyle dobrze, że w 2006 roku zrodziła się wytwórnia Step Records, która początkowo tłoczyła nagrania na winylach, by później przerzucić się na popularne do dzisiaj płyty CD. Pierwszym albumem jaki ukazał się pod banderą opolskiego brandu był krążek Piha „Kwiaty Zła”, który okazał się komercyjnym sukcesem sprzedając się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy i zdobywając status platynowej płyty.
W 2016 roku Forbes szacował roczne przychody firmy na poziomie 15–20 mln złotych.


Bracia Krok to również produkcja odzieży pod marką PATRIOTIC.

W 2009 roku narodził się  brand odzieżowy, którego głównym przesłaniem było wytworzenie patriotycznej postawy względem własnego miasta. A w której subkulturze jak nie w Hip-Hopie przywiązanie do rodzinnego „podwórka” i patriotyzm lokalny jest najbardziej poskreślany? Dlatego też marka Patriotic jest tworzony przez hip-hopowców dla hip-hopowoców. Ubrania tej opolskiej firmy z dumą noszą rodzimi raperzy, a dzięki wysokiej klasie materiałów, finezyjnym wzorom oraz dbałości o najmniejsze detale, koszulki, spodnie, bluzy, kurtki z logiem Patriotic, są przez nich szczerze polecane. Markę stworzyli aktywiści i promotorzy kultury Hip Hop. W początkowej fazie istnienia miała wymiar lokalny. Po paru miesiącach obecności na rynku okazało się, że zapotrzebowanie na odzież sygnowaną logiem Patriotic przerosło oczekiwania. Twórcy brandu postanowili poszerzyć działalność na skalę krajową.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content