Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Pecha Kucha Night Opole vol.7 już 27-go października – poznaj prelegentów! [AKTUALIZACJA]

pechakucha-27-10-2023

PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Pecha Kucha Night Opole vol.7 już 27-go października – poznaj prelegentów! [AKTUALIZACJA]

Po raz siódmy w Opolu odbędzie się wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 600 miastach całego świata!

PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊

PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu siódme spotkanie odbędzie się w W12 (Miejsce Twoich spotkań w Opolu – ul. Wapienna 12) o godz. 20:20!

PechaKucha Nights to nieformalne, zabawne spotkania w ramach których zebrani mają możliwość kreatywnego spędzenia wieczoru, poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, idei… Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.7

Paulina Miś

Paulina Miś

Pasjonatka nauczania matematyki i rozwoju osobistego. W sieci znana jako Paulina od Matematyki. Założycielka kanału na YouTube oraz platformy edukacyjnej skutecznekorepetycje.com. Twórca kursów matematycznych online, za pomocą których tysiące uczniów uczy się matematyki. W ciągu kilku lat jej matematyczny kanał na YouTube zdobył ponad 60 tysięcy subskrybcji, a ilość łącznych wyświetleń filmów to ponad 10 milionów.

Autorka artykułów w książkach naukowych oraz prelegentka na ogólnopolskich konferencjach naukowych. Nominowana do Influencers LIVE Awards w 2023 roku w dziedzinie Edukacja. Kilkukrotnie nagrodzona Złotym Orłem Edukacji w ogólnopolskim plebiscycie. Przez ostatnie 4 lata zajmuje 1 miejsce w Opolu w plebiscycie Orły Edukacji.

Niesamowitą radość i spełnienie daje jej tworzenie czegoś, co może przyczynić się dla dobra dużego grona osób. Przekazując innym wiedzę zawsze kieruje się złotą zasadą: „Uczę innych tak, jak sama chciałabym być uczona”. Uwielbia patrzeć na to, jak uczniowie zaczynają rozumieć i lubić matematykę, a w konsekwencji z pewnością i uśmiechem podchodzą do egzaminów. Uważa, że najważniejszą cechą dobrego nauczyciela jest umiejętność wzbudzenia w drugiej osobie pasji do przedmiotu i zbudowania pewności siebie, która pomoże nie tylko w podejściu do egzaminu ale co ważniejsze – w całym późniejszym, dorosłym życiu.

W podejściu do życia cechuje ją pozytywne myślenie oraz przekonanie, że ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Uwielbia stawiać sobie nowe wyzwania. Dwukrotnie przebiegła maraton, a w najbliższych dniach wydaje swoją pierwszą książkę. Prywatnie uwielbia podróże, książki i sport.


Justyna Osiecka-Sułek

Mieszkanka Opola od blisko 30 lat. Miłość do smaków dzieciństwa zaczęła się jednak niemal pół wieku temu, na małej opolskiej wsi przy czeskiej granicy. Stół w kuchni był centrum wszechświata, a płomień w kaflowym piecu rozpalał marzenia.

Przez 11 lat prowadziła blog bistromama.pl, gdzie motywem przewodnim były smaki i opowieści z dzieciństwa.

Pasjonatka i promotorka kuchni regionalnej, zawodowo od kilku lat zaangażowana we współpracę m.in. z kołami gospodyń wiejskich.

Fotografka – amatorka, nagrodzona w tym roku Kluczem do Polskiej Spiżarni przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.


Jacek Soboń

Jacek Soboń

Szczęśliwy mąż i tato dwójki wspaniałych synów. Kiedy zapytamy go o wiek, może pochwalić się już „piątką z przodu” 🙂 W 1996 roku ukończył AWF we Wrocławiu (Wydział Rehabilitacji Ruchowej).
Parę lat później na tej samej Uczelni obronił pracę doktorską a jego promotorem był znany w świecie sportu fizjolog prof. Zatoń. W roku 2007 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii. Ukończył kursy zawodowe m. in.: w Monachium i Madrycie. Odbył dwukrotny staż w USA. Za nim już 25 lat pracy z pacjentem i 15 lat pracy jako wykładowca. Prowadził wykłady na Uczelniach we Włoszech i Portugalii. Ma na swoim koncie ponad 20 publikacji w tym jest współautorem dwóch publikacji notowanych na liście filadelfijskiej. Jego praca łączy w sobie wiedzę w zakresie m.in.: Fizjoteriapii, Optometrii, Stomatologii oraz Podologii. Więcej na: www.metoda-pri.pl

Wolny czas spędza na sportowo pływając na desce latem i jeżdżąc na nartach zimą (jest instruktorem Polskiego Związku Narciarskiego) i zdążyło mu się nawet wygrać wojewódzkie zawody Family Cup w slalomie gigancie zarówno w swojej kategorii wiekowej jak i open 🙂 A kiedy nie trenuje to kibicuje WTA 500 Ostrawa.


Anna Romanek

Anna Romanek

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, artystyczna dusza z wykształceniem ekonomicznym oraz „smykałką” techniczną.

Właścicielka firmy Matver i marki Kawa dla Biznesu oraz Salonu Canal+ w CH Solaris, w biznesie od 12 lat.

Spełnia się w pracy z ludźmi poprzez fachowe doradztwo i dzielenie się swoim doświadczeniem.

Prywatnie: mama 3 dzieci, praktykuje aktywny i zdrowy tryb życia. Pasjonatka dobrego kina i gier planszowych. Miłośniczka Jogi.


Ludmiła Wocial

Ludmiła Wocial

Wulkan energii, dyrygentka, czuła opiekunka głosu, mówczyni motywacyjna, wokalistka, instrumentalistka, nauczycielka śpiewu, chórmistrzyni – słowem Miłka!

Absolwentka trzech Akademii Muzycznych. Jest założycielką i dyrygentką Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej, ponadto prowadzi parafialny Chór Mieszany „Laudate Dominum” w Opolu. Z pasją i oddaniem od 25 lat pracuje w opolskiej Szkole Muzycznej jako nauczyciel chórów i zespołów muzycznych. Właśnie tam uczniowie nagrodzili ją medalem „Przyjaciel dziecka”. Opracowała i zrealizowała autorski program „Kołysanki-Mruczanki” dla kobiet w ciąży. Projekt ten został zwieńczony wydawnictwem autorskiej płyty CD. Od 2022 roku prowadzi Studio Piosenki Metro w Opolu, gdzie kształci wokalistów w kierunku śpiewu musicalowego.

Jest laureatką wielu nagród, te najcenniejsze to: nagroda dla najlepszego dyrygenta konkursu Steruj Falą podczas I Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Fala Dźwięku w Łodzi oraz nagroda Prezydenta Miasta Opola „Za artystyczną promocję Opola”.

Ma trzech synów, z których każdy gra na jakimś instrumencie i oczywiście… śpiewa! Jej pasje to: wspólne śpiewanie, fotografia, malarstwo i jazda konna. A jak brzmi motto Miłki: „Śpiew otwiera serca i uczy uważności na drugiego człowieka” – to jej słowa!


Gilles Chamboraire

Gilles Chamboraire

Rozpoczął studia z psychologii i neuronauk na Uniwersytecie w Paryżu, gdzie spędził cztery lata. Następnie przeniósł się na południe Francji, do Montpellier, gdzie uczył się angielskiego i hiszpańskiego. W ramach programu wymiany stypendialnej Erasmus spędził pewien czas w Danii, co skłoniło jego do pozostania w tym kraju i podjęcia kariery w przemyśle mody, którą rozwijał przez 12 lat.

W ciągu tych lat pracy dla renomowanych marek takich jak Adidas, Smirnoff Ice, Dolce & Gabbana, Armani, Sand, miał przyjemność spotykać wielu artystów, niezwykłych fotografów i fantastycznych muzyków. Spędził lata, podróżując po całym świecie, mieszkał w Niemczech przez 2 lata, a także we Włoszech, w Mediolanie, przez dwa lata, gdzie nauczył się języka włoskiego. Przez 8 miesięcy mieszkał w Nowym Jorku, a także spędził pewien czas w Hiszpanii, Holandii, Grecji i Anglii, gdzie przebywał przez 6 miesięcy. W Kopenhadze spędził 8 lat, w tym okresie władał pięcioma językami.

W pewnym momencie zdecydował, że potrzebuje zmiany, relaksu i stabilizacji, więc wrócił do Danii. Skorzystał z okazji, by stworzyć własny biznes związany z masażem i medytacją, skupiający się na równowadze, harmonii i relaksie. Poznał różne techniki masażu z Azji i praktykował medytację pod okiem nauczycieli. W 2008 roku rozpoczął prowadzenie medytacji dla dzieci.

Wykorzystał swoją sieć kontaktów w branży mody oraz wystąpienia w telewizji i magazynach, by pozyskać klientów z Dubaju, USA i Niemiec. Po 5 latach prowadzenia udanego biznesu, postanowił zrezygnować z niego i poświęcić więcej czasu mojej praktyce medytacyjnej.

Kupił bilet w jedną stronę do Tajlandii, przyjął święcenia buddyjskiego mnicha i przez 6 lat prowadził proste życie w lasach, dżunglach, jaskiniach i na wyspach. Mieszkał w miejscach zamieszkał przez tygrysy, gdzie opiekował się nimi, jednocześnie ucząc turystów i mnichów medytacji.

Następnie zdecydował się wrócić do Europy. Był zapraszany do Stanów Zjednoczonych, Paryża i Polski, aby wygłaszać prelekcje na temat uważności i medytacji.

Dla społeczności w Polsce dostarcza piękne koncerty relaksacyjne przy użyciu kryształowych mis i instrumentu hang pan. Jego występy kierowane są do dzieci, szkół, seniorów i firm.


Aleksandra Czarnecka

Aleksandra Czarnecka

Dyżurna opolska baristka i właścicielka coffeemoment, alarmistka proatomowa z Extinction Rebellion, proukraińska wolontariuszka z Pajęczyc w Opolu. Odczarownica miejsc kaźni osób posądzonych i straconych za czary w regionie.

Z wyksztalcenia i pasji geografka. Wieloletnia członkini klubu Toastmasters Opole, współorganizatorka opolskich śpiewanek i wydarzeń łączących pokolenia oraz różne kultury. Związana z organizacjami: Komitet Obrony Demokracji, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Fota4Climate, RePlanet. Założycielka okna życia dla roślin w Opolu i grupy Couchsurfing Opole. Sympatyczka Latającego Potwora Spaghetti.
W domu eksperymentuje z fermentacją i permakulturą. Mama nieświętej trójcy młodych i pięknych istot ludzkich, żona boskiego faceta. Córka Krystyny, najwierniejszej kibicki ZAKSy Kędzierzyn.

Zwolenniczka demokratycznej i ekohumanistycznej przyszłości, zasilanej czystymi technologiami oraz bezpiecznymi dla planety źródłami energii.


Andrzej Gąsiorowski

Andrzej Gąsiorowski

Rocznik 1976, adwokat, działacz ekologiczny i klimatyczny, współzałożyciel i prezes fundacji FOTA4Climate. Obrońca drzew, ludzi i energii jądrowej (jako istotnego narzędzia ograniczania skutków i rozmiarów katastrofy klimatycznej).

Przyjaciele określają go mianem apokaliptyka i doomisty. Z pierwszym się zgadza, z drugim nie do końca. Twierdzi, że skutki antropogenicznej presji na klimat i przyrodę są nieodwracalne, a ludzkość nie poradzi sobie z kryzysem, ale jednocześnie zachęca, aby do końca nie składać broni i wykorzystywać wszelkie możliwe cywilizowane osiągnięcia nauki, aby zachować życie na Ziemi.

Czuły nihilista. Niestrudzony organizator pomocy dla walczącej Ukrainy. Zablokowany na social mediach przez wszystkich liczących się zwolenników opcji 100% OZE w Polsce i na świecie. Zakłada, że przyjdzie taki dzień, że go odblokują, oby tylko nie było za późno.

Mitygacje i adaptację do zmian klimatu sprowadza do hasła: Lasy, bagna, elektrownie. Jądrowe oczywiście!

Prowadzi blog „Dlaczego ludzie wycinają drzewa”.


pechakucha-27-10-2023

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Do góry
Skip to content