Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PechaKucha Night Opole – Gilles Chamboraire

MUZYKA

PechaKucha Night Opole – Gilles Chamboraire

Rozpoczął studia z psychologii i neuronauk na Uniwersytecie w Paryżu, gdzie spędził cztery lata. Następnie przeniósł się na południe Francji, do Montpellier, gdzie uczył się angielskiego i hiszpańskiego. W ramach programu wymiany stypendialnej Erasmus spędził pewien czas w Danii, co skłoniło jego do pozostania w tym kraju i podjęcia kariery w przemyśle mody, którą rozwijał przez 12 lat.

W ciągu tych lat pracy dla renomowanych marek takich jak Adidas, Smirnoff Ice, Dolce & Gabbana, Armani, Sand, miał przyjemność spotykać wielu artystów, niezwykłych fotografów i fantastycznych muzyków. Spędził lata, podróżując po całym świecie, mieszkał w Niemczech przez 2 lata, a także we Włoszech, w Mediolanie, przez dwa lata, gdzie nauczył się języka włoskiego. Przez 8 miesięcy mieszkał w Nowym Jorku, a także spędził pewien czas w Hiszpanii, Holandii, Grecji i Anglii, gdzie przebywał przez 6 miesięcy. W Kopenhadze spędził 8 lat, w tym okresie władał pięcioma językami.

W pewnym momencie zdecydował, że potrzebuje zmiany, relaksu i stabilizacji, więc wrócił do Danii. Skorzystał z okazji, by stworzyć własny biznes związany z masażem i medytacją, skupiający się na równowadze, harmonii i relaksie. Poznał różne techniki masażu z Azji i praktykował medytację pod okiem nauczycieli. W 2008 roku rozpoczął prowadzenie medytacji dla dzieci.

Wykorzystał swoją sieć kontaktów w branży mody oraz wystąpienia w telewizji i magazynach, by pozyskać klientów z Dubaju, USA i Niemiec. Po 5 latach prowadzenia udanego biznesu, postanowił zrezygnować z niego i poświęcić więcej czasu mojej praktyce medytacyjnej.

Kupił bilet w jedną stronę do Tajlandii, przyjął święcenia buddyjskiego mnicha i przez 6 lat prowadził proste życie w lasach, dżunglach, jaskiniach i na wyspach. Mieszkał w miejscach zamieszkał przez tygrysy, gdzie opiekował się nimi, jednocześnie ucząc turystów i mnichów medytacji.

Następnie zdecydował się wrócić do Europy. Był zapraszany do Stanów Zjednoczonych, Paryża i Polski, aby wygłaszać prelekcje na temat uważności i medytacji.

Dla społeczności w Polsce dostarcza piękne koncerty relaksacyjne przy użyciu kryształowych mis i instrumentu hang pan. Jego występy kierowane są do dzieci, szkół, seniorów i firm.


Nagranie z siódmej edycji PechaKucha Night Opole z dnia 27.10.2023r., która odbyła się w W12 – miejsce Twoich spotkań w Opolu!

Za realizację nagrania serdecznie dziękujemy Robertowi Milewskiemu!


Już 17.11.2023 ósma edycja PechaKucha Night Opole – w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Więcej informacji tutaj: Pecha Kucha Night Opole vol.8 oraz Poznaj prelegentów ósmej odsłony PechaKucha Night Opole, która już w najbliższy piątek (17.11.2023, godz. 20:20)!

pechakucha night opole vol 8

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w MUZYKA

Do góry
Skip to content