Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Pomóż Talentowni spełnić marzenia, czyli akcja „Choinka życzeń”

fot. archiwum Talentowni

WYDARZENIA

Pomóż Talentowni spełnić marzenia, czyli akcja „Choinka życzeń”

Trwa akcja, dzięki której każdy z nas może uczynić te święta wyjątkowymi dla ubogich i doświadczonych przez los. Wystarczy wybrać życzenie do spełnienia, zakupić rzeczy z listy i cieszyć się z dołożenia cegiełki na rzecz wsparcia potrzebujących.

„Choinka życzeń” to akcja stworzona przez Fundację Kwitnące Talenty. Drzewko znajduje się w okolicy Talentowni, przy ul. Barlickiego. Ideą akcji jest sprawienie, że okres świąteczny będzie przyjemniejszy dla opolan znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Takie osoby zapisują swoje marzenia na papierowych dekoracjach świątecznego drzewka, a osoby chcące okazać wsparcie zdejmują bombkę, jednocześnie informując Fundację o chęci bycia darczyńcą.

 – Lista życzeń tegorocznych potrzebujących nie jest wygórowana czy długa. Są to zwykle zabawki, sprzęt elektroniczny czy odzież i obuwie sportowe  – mówi Piotr Koziol, prezes Fundacji.

Akcja nie jest organizowana po raz pierwszy, poprzednie edycje spotkały się z dużym odzewem i zainteresowaniem. W tym roku spełniono już 23 życzenia, organizatorzy mają jednak nadzieję na podwyższenie wyniku. Drzewko będzie czekać na opolan do 23 grudnia, osoby, które zdejmą ozdobę i zdecydują się pomóc powinny zgłosić wybrane życzenie bezpośrednio w siedzibie Talentowni (ul. Barlickiego 13), dzwoniąc pod numer 607 550 062 lub wysyłając maila na fundacja@kwitnacetaleny.pl. Stworzony upominek należy podpisaći mieniem osoby, która ma być obdarowana.

Kiedy już spełnimy wszystkie warunki, pozostanie nam cieszyć się z radości innych. Pomagajmy, nie tylko od święta!


Zdjęcia: archiwum Talentowni

Więcej w WYDARZENIA

Do góry
Skip to content