Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Zabytkowy zamek otoczony zabytkowymi pojazdami

I Dąbrowskie Spotkanie Klasyków

HISTORIA

Zabytkowy zamek otoczony zabytkowymi pojazdami

Już w najbliższą niedzielę – 9-go czerwca – odbędzie się I Dąbrowskie Spotkanie Klasyków. Wydarzenie, którego pomysłodawcą oraz głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury w Gminie Dąbrowa „DĄBROWSKIE SKARBY”, a współorganizatorami są Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych oraz Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów.

Tym razem zabytkowe samochody i motocykle odnajdą swoje miejsce wokół zabytkowego Zamku w Dąbrowie. Według naszych szacunków, tereny wokół historycznej rezydencji von Hochbergów, powinny pomieścić w sumie 70 pojazdów. Nie zabraknie na pewno przedstawicieli rodzimej motoryzacji, jak i tej wywodzącej się spoza naszych granic. Na pewno każdy odnajdzie coś ciekawego dla siebie. Zarówno miłośnicy pojazdów poruszających się na czterech kołach, jak i dwóch, a nawet trzech! Na bieżąco śledzimy również prognozy pogodowe i na dzień dzisiejszy możemy stwierdzić, że i aura nie powinna nikomu w ten dzień psuć humoru.

Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów przygotowuje dla chętnych uczestników zlotu Rajd Szlakiem Dąbrowskich Zabytków. Trasa tego turystycznego rajdu będzie poprowadzona w ten sposób, aby zaprezentować i przybliżyć biorącym w nim udział załogom, historyczne obiekty zlokalizowane w okolicznych miejscowościach. Warto tu nadmienić, że tego typu rajdy odbywają się w normalnym ruchu ulicznym z poszanowaniem wszelkich zasad kodeksu drogowego.

Dla uczestników rajdu przewidzieliśmy przyznanie pucharów za miejsca od I do III w trzech kategoriach:

  • Samochód krajowy
  • Samochód zagraniczny
  • Jednoślad

W takich samych kategoriach wyłonimy również misterów zlotu. Dodatkowo przewidujemy uhonorowanie najstarszego pojazdu oraz najstarszego kierowcy przybyłego na zlot.

I Dąbrowskie Spotkanie Klasyków

Plan całego wydarzenia przedstawia się następująco:

  • godz. 10:00 – 11:30 – zbiórka oraz rejestracja uczestników zlotu (w tym w godz. 10:00 – 11:00 tych, którzy się wcześniej zarejestrowali, a w godz. 11:00 – 11:30 tych, którzy przybyli bez wcześniejszego zgłoszenia – jeżeli będą jeszcze wolne miejsca),
  • godz. 12:00 – start pierwszej załogi do rajdu,
  • ok. godz. 13:45 – planowany przyjazd pierwszej załogi na metę,
  • godz. 10:00 – 16:00 – wystawa pojazdów zabytkowych,
  • godz. 16:00 – ogłoszenie wyników i przyznanie pucharów dla uczestników zlotu oraz rajdu,
  • godz. 17:00 – zakończenie imprezy.

Bieżące informacje na temat wydarzenia (w tym publikacje zdjęć zgłoszonych pojazdów) są dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/events/811781609190200/


I Dąbrowskie Spotkanie Klasyków będzie trzecią i zarazem ostatnią okazją do wykonania zdjęć na tegoroczną edycję konkursu fotograficznego „Historia kołem się toczy”. Zapraszamy wszystkich pasjonatów zabytkowych pojazdów oraz fotografii do udziału w tym konkursie, którego celem jest popularyzacja zabytkowej motoryzacji oraz samej fotografii jako medium dokumentacyjnego. Więcej informacji: https://magazynopolski.pl/konkurs-fotograficzny-historia-kolem-sie-toczy-2019/

Z zawodu informatyk – programista. Współwłaściciel spółki informatycznej netkoncept.com – w swojej zawodowej historii współtworzył wiele rozwiązań i usług IT. Na swoim koncie ma między innymi planer turystyczny sway.to oraz system zarządzania treścią SkyCMS. Jego wielką pasją są stare samochody, głównie te z polskimi korzeniami. Współzałożyciel stowarzyszenia Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Więcej w HISTORIA

Do góry
Skip to content