BIZNES
Poznaj prelegentów ósmej odsłony PechaKucha Night Opole, która już w najbliższy piątek (17.11.2023, godz. 20:20)!
Po raz ósmy w Opolu odbędzie się wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 600 miastach całego świata!
PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przełączany jest automatycznie po 20 sekundach. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi 😊
PechaKucha Nights odbywają się zarówno w klubach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, domach prywatnych, basenach, kamieniołomach jak i uniwersytetach oraz kościołach. Najczęściej jest to miejsce typu „thinking and drinking”. W Opolu ósme spotkanie odbędzie się w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, start o godz. 20:20!
PechaKucha Nights to nieformalne, zabawne spotkania w ramach których zebrani mają możliwość kreatywnego spędzenia wieczoru, poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń, idei…
Podczas wydarzenia będzie możliwość zamawiania „przy barze”, również napojów zgodnych z filozofią “thinking and drinking” 😉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Poznajcie prelegentów PechaKucha Night Opole vol.8
Bartosz Małłek
Z wykształcenia politolog o specjalizacji dziennikarskiej, pilot wycieczek, podróżnik harcerz.
Genealog, czyli poszukuje przodków i prowadzi badania genetyczne. Prezes Fundacji Montium. Od kilku lat organizuje imprezy kulturalne oraz turystyczne. Kocha góry, bieganie i gitarę.
Iwona Turkowska
Studentka V roku psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Członkini Zarządu ds. współpracy zewnętrznej Samorządu Studenckiego UO. Poza tym od 8 lat wizażystka, która uwielbia branżę ślubną.
Pasja, ambicja i kreatywność to trzy słowa, którymi można opisać ją i jej działalność. Uwielbia gdy w jej życiu dzieje się mnóstwo różnych rzeczy, w które może włożyć całe swoje serce. Łączy nie tylko psychologię i wizaż, ale także działalność w Samorządzie Studenckim z działalnością charytatywną i współpracą z biznesem.
Piotr Szyszko
Znany w środowisku jako „Żółty”, od lat podróżuje po całym świecie. Zdobywa szczyty gór, zmaga się z piaskiem Sahary, a nade wszystko kocha przygodę, jaką niewątpliwie jest off road.
O prawdziwości offroadowego powiedzenia, że „tam, gdzie kończy się droga, zaczyna się przygoda”, przekonał się między innymi na bezdrożach Afryki czy Albanii. Sam nazywa off road „przepustką do świata, o którym już dawno zapomnieliśmy”. Niejednokrotnie towarzyszy mu kamera TVN-u, a razem z Martyną Wojciechowską wspiął się na Kilimandżaro i Mount Blanc. Był uczestnikiem pierwszej odsłony „Agenta” w TVN, przyjechał Willysem MB 43 z Gruzji do Polski a teraz przed nim nowe wyzwanie – Willys Go Home!
Grzegorz Kubaszko
Urodzony Opolanin, producent filmowy, reżyser, scenarzysta. Karierę zawodową zaczynał w opolskich mediach publicznych jako realizator dźwięku. Z czasem mentalnie i fizycznie wyszedł poza region. Współpracował z czołowymi stacjami telewizyjnymi i branżą filmową.
Pod koniec 2017 r. zaryzykował i postawił na własne produkcje niekomercyjne. Założył Fundację Filmową Polscy Wychodźcy, produkującą filmy dokumentalne o tematyce historycznej. W ciągu 6 lat wyprodukował 5 dokumentów, z których 3 międzynarodowych jest autorem.
Produkcja filmów jest jego pasją, której poświęca się bez reszty. Prywatnie pasjonat mindfulness, podróży, fizycznie tych bliższych, a metafizycznie bez ograniczeń. Lubi bujać w obłokach, co w tej branży jest dość powszechne.
Kamila Bochniak
Z pochodzenia Wałbrzyszanka, a z wyboru Opolanka. Prywatnie fajna mama, cudna żonka, miłośniczka kwiatów doniczkowych i fanka jazdy na rowerze.
Zawodowo pasjonatka makramy i właścicielka marki KAMI MADE. Na co dzień Kamila projektuje makramy i uczy tej techniki wyplatania. W piątkowy wieczór opowie nam za co tak uwielbia właśnie makramę.
Marcin Szymanek
Jest ekspertem w dziedzinie Bezpieczeństwa IT, zarządzania projektami oraz naukowcem. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał tytuł magistra w dziedzinie Informatyki Stosowanej oraz Edukacji Techniczno-Informatycznej. Marcin posiada liczne certyfikaty zawodowe CISCO Systems korporacyjnych sieci komputerowych, Agile i PRINCE2 w zarządzaniu projektami, a także, w tym Microsoft zakresie rozwoju oprogramowania. Jego umiejętności są dodatkowo potwierdzone kursami z zakresu Ethical Hacking, zarządzania ryzykiem w projektach, a także zaawansowanymi konfiguracjami VPN z użyciem urządzeń Cisco.
Jako asystent na Uniwersytecie Opolskim, Marcin koncentruje się na badaniach nad praktycznymi aspektami dotyczącymi bezpieczeństwa komunikacji w sieciach komputerowych. Jego publikacje naukowe, w tym prace nad IPsec IKE, kluczami i strumieniami ChaCha20 dla wielokluczowych kanałów oraz analiza podatności algorytmicznych firewalli, budują jego zestaw kompetencji w zakresie bieżących wyzwań bezpieczeństwa IT.
W przeszłości, jako Dyrektor Programu w Orange Polska, Marcin odpowiadał za zarządzanie projektami recovery i strategicznymi programami biznesowymi. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także rolę Architekta Technicznego gdzie współodpowiedzialny był za zaprojektowanie wdrożenie i utrzymanie infrastruktury ICT dla mistrzostw EURO 2012 i nadzorowanie jej w toku eventów na stadionie Wrocławskim.
Marcin Szymanek to znakomity mówca i prelegent, który podczas nadchodzącej konferencji zaprezentuje swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT oraz badań naukowych w tej dziedzinie w sposób lekki i przystępny.
Aleksandra Zwarycz
Od lat niestrudzenie realizuje swoje społecznikowskie pasje, które zaczęły się od stworzenia rady dzielnicy Wróblin. Przemierzyła labirynt pomysłów i działań, by przybliżyć mieszkańcom Opola idee budżetu obywatelskiego i inicjatywy lokalnej. Dzisiaj sztukę dialogu praktykuje z regionalnym rozmachem, w barwach Samorządu Województwa Opolskiego.
Jako zastępczyni dyrektora Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego, z niegasnącym entuzjazmem współpracuje z opolskimi NGO i lokalnymi liderami w regionie.
Wyznawczyni maksymy, że dialog i zaangażowanie społeczne jest jak GPS – wyznacza trasę do lepszego jutra!
Krzysztof Danków
Nieraz żeby przebudzić się w życiu musi nastąpić coś przełomowego. W przypadku Krzysztofa był to nowotwór złośliwy jądra. To on dał jemu niesamowity rozpęd i potrzebę podzielenia się swoją historią. Po jego przebudzeniu powstała inicjatywa mająca na celu promocję regularnej profilaktyki badań o nazwie: Masz Jaja Idź Na Badania.
Jeżeli jaja i badania to jak najbardziej Movember. W jego trakcie wykonujemy badania m.in w Centrum Handlowym Solaris i Karolinka oraz przed i w trakcie meczu ZAKSA w Kedzierzynie-Koźlu.
Zwracamy również uwagę na zdrowie psychiczne. W związku z tym rozpoczęliśmy cykl spotkań dla mężczyzn, mających na celu radzenie sobie ze stresem i budowanie siły psychicznej.
Chcemy stworzyć miejsce, w którym mężczyźni będą mogli się spotykać, gdzie scalimy społeczność mężczyzn. Pokazując, że jesteśmy ponad podziałami i wspólnie zachęcamy do dbania o zdrowie psychiczne oraz regularną profilaktykę.
Roland Krause
Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, absolwent MBA w St. Galler Business School.
Obecnie współwłaściciel firmy MM Systemy, pasjonat motoryzacji. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec i dziadek.
Muzyka stanowi nieodłączny element jego życia. W wolnych chwilach chętnie żagluje.
Bartosz Mazurkiewicz
Prezes Drukarni Opolgraf, od lat nieopuszczającej podium dla najlepszej drukarni dziełowej w kraju, założyciel marki Opolbox – firmy produkującej pudełka, Prezes Fundacji Fabryka Inspiracji – organizującej coroczny Festiwal Książki. Kawaler Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.
Prywatnie mąż swojej żony, tato córki i pan cudownej Blair.
Podróżnik, który zwiedził 97 krajów świata a cel to 100.
Opowie o swojej pasji i jednocześnie pracy, którą jest permanentne uatrakcyjnianie książki.
PechaKucha Night Opoel vol.8 odbędzie się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Opolu 2023. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Opola.
Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.