Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Jak rodzic może pomóc dziecku w angielskim jeśli go nie zna?

Marta i Ola z Royal Online

PASJE

Jak rodzic może pomóc dziecku w angielskim jeśli go nie zna?

Jak pomóc dziecku w angielskim jeśli go nie znam? Tak, to bardzo częste pytanie rodziców, którzy sami uczyli się w szkole rosyjskiego. Rodzice w dzisiejszych czasach są bardzo świadomi, wiedzą, że nauka języka obcego to podstawa. Dzieci chodzą na kursy do szkoły językowej albo na korepetycje. To świetna pomoc, nie ma co do tego wątpliwości. Rodzicom chodzi jednak o coś innego. Chcą pomóc dziecku w pracy domowej, tuż przed kartkówką czy sprawdzianem, wytłumaczyć polecenie itd.

Co rodzic, który nie zna języka może zrobić aby być wsparciem dla swojego dziecka w takich chwilach?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji:

  • Możesz dołączyć do grupy wsparcia na FB np. (Angielski w szkole podstawowej – pomoc dla dzieci i rodziców), już po minucie po napisaniu pytania otrzymasz pomoc od innych mam lub od nas, Marty lub Basi, lektorek z ponad 13 letnim stażem w pracy lektora języka angielskiego 🙂

https://www.facebook.com/groups/szkolajezykowaonline

  • Możesz szukać pomocy w Google lub Youtube, wpisujesz frazę, słowo, zagadnienie gramatyczne i otrzymasz mnóstwo propozycji. Jeśli np. dziecko ma zrobić zadanie, gdzie wpisuje odpowiednią formę czasownika tak jak w tym zdaniu I …….a book now (read) – nie jesteś pewny jak odmienić ten czasownik, myślisz, że to będzie np. READS, wpisz wówczas całe takie zdanie do Google i zobaczysz czy pojawi się takie zdanie czy nie, najprawdopodobniej pojawi się poprawna forma czyli „I am reading a book now”.
  • Możesz się umówić z korepetytorem Twojego dziecka, że za niewielką opłatą będzie w kontakcie telefonicznym z Tobą. Dziecko ma zadanie, nie potrafisz mu pomóc, a więc dzwonisz, piszesz do lektora, dla niego to będzie chwila 🙂 
  • Możesz szukać kursów online w formie VIDEO – dziecko ma do nich dostęp cały czas i korzysta wtedy kiedy potrzebuje, nawet o 11 w nocy 😉Ogromnym plusem takich kursów jest to, że są dużo tańsze niż korepetycje czy kursy w szkole, płacisz raz, a dziecko ma do nich dostęp cały czas przez rok czy dwa. Dodatkowo jeśli dziecko nie zrozumie za pierwszym razem puszczasz lekcję jeszcze raz, do skutku. (Do końca lutego na hasło LUTY kurs angielskiego online dla dzieci w 4 klasie za 199zł)

  www.szkolajezykowaonloine.pl/landing

  • Możesz poszukać wśród swoich znajomych starszego dziecka, licealistę, studenta który pomoże Twojemu dziecku w razie potrzeby, a Ty odwdzięczysz się drobną opłatą, symbolicznym prezentem albo po prostu pięknie podziękujesz 🙂 młodzi ludzie znają angielski i poproszeni o pomoc chętnie dzielą się wiedzą, to podnosi ich pewność siebie, dzięki pomaganiu Twojemu dziecku sami też się uczą. Wierz mi, jeśli poprosisz nikt Ci nie odmówi Pamiętaj, że ty sam/a nie musisz znać języka aby pomóc dziecku.

Stwórz mu odpowiednie warunki do nauki, ułatw dostęp do ludzi, którzy mogą mu pomóc, dołącz do grup na FB. Pewnie, że możesz się uczyć razem z dzieckiem, ale pamiętaj, że możesz, nie musisz 🙂 Najważniejsze to wiedzieć gdzie szukać pomocy, a my jesteśmy właśnie po to aby Ci droga mamo/tato pomóc 🙂 

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content