Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Kameralna orkiestra zagra jeden z największych przebojów muzyki klasycznej

Kameralna orkiestra zagra jeden z największych przebojów muzyki klasycznej

KULTURA

Kameralna orkiestra zagra jeden z największych przebojów muzyki klasycznej

Najbliższy piątkowy koncert w Filharmonii polecamy tym, którzy myśląc: muzyka klasyczna słyszą w głowie świergot ptaków ze słynnych Czterech pór roku Vivaldiego!

Cztery pory roku to dzieło, które kochają wszyscy melomani świata. Warto więc wysłużoną płytę z samochodowego odtwarzacza zamienić na wygodny, filharmoniczny fotel i wysłuchać go na żywo. A niejako przy okazji zapoznać się ze współczesnymi utworami Moryty i Mossa oraz genialnego kompozytora-taternika, Mieczysława Karłowicza.

Do Opola na koncert przyjedzie Polish Art Philharmonic to młody, energiczny zespół, którego Dyrektorem Artystycznym od 2014 roku jest Maestro Michael Maciaszczyk. Skrzypek i dyrygent rozpoznawalny dzięki swoim porywającym interpretacjom i wyjątkowej wrażliwości na barwę dźwięku. Zwykł mawiać: Sztuka nie uznaje kompromisów – może być dobra lub zła. Pomiędzy nie istnieje nic wartościowego.  Ponosimy jako twórcy pełną odpowiedzialność za to co dobre i złe w sztuce, jeśli w ogóle jesteśmy w stanie określić czym ona jest. Dla mnie to konsekwencja poszukiwań i pragnienia przekraczania granic, znajdowania nowych horyzontów. Nigdy nie ograniczał swojej działalności do jednego gatunku muzycznego jak i tylko do muzyki. Tworzenie platform łączenia sztuk wszelkich zawsze było w kręgu zainteresowań muzyka, który czerpie natchnienie z malarstwa, rzeźby, teatru, literatury i poezji. Dzięki temu powstają, jak mawia, oryginalne dialekty muzycznej wypowiedzi. Maluje muzyką obrazy i opowiada za każdym razem swoiste historie, które odbiorcy mogą znaleźć w jego interpretacjach.

18.10.2019

godz. 19:00

Bilety 20 zł, dostępne w kasie na stronie internetowej filharmonii

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content