Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PechaKucha Night Opole – Andrzej Gąsiorowski „Czym się różni pragmatyczna 'ekologia’ od innych 'ekologii’? – myśli i spostrzeżenia”

PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

PechaKucha Night Opole – Andrzej Gąsiorowski „Czym się różni pragmatyczna 'ekologia’ od innych 'ekologii’? – myśli i spostrzeżenia”

Rocznik 1976, adwokat, działacz ekologiczny i klimatyczny, współzałożyciel i prezes fundacji FOTA4Climate. Obrońca drzew, ludzi i energii jądrowej (jako istotnego narzędzia ograniczania skutków i rozmiarów katastrofy klimatycznej).

Przyjaciele określają go mianem apokaliptyka i doomisty. Z pierwszym się zgadza, z drugim nie do końca. Twierdzi, że skutki antropogenicznej presji na klimat i przyrodę są nieodwracalne, a ludzkość nie poradzi sobie z kryzysem, ale jednocześnie zachęca, aby do końca nie składać broni i wykorzystywać wszelkie możliwe cywilizowane osiągnięcia nauki, aby zachować życie na Ziemi.

Czuły nihilista. Niestrudzony organizator pomocy dla walczącej Ukrainy. Zablokowany na social mediach przez wszystkich liczących się zwolenników opcji 100% OZE w Polsce i na świecie. Zakłada, że przyjdzie taki dzień, że go odblokują, oby tylko nie było za późno.

Mitygacje i adaptację do zmian klimatu sprowadza do hasła: Lasy, bagna, elektrownie. Jądrowe oczywiście!

Prowadzi blog „Dlaczego ludzie wycinają drzewa”.


Nagranie z siódmej edycji PechaKucha Night Opole z dnia 27.10.2023r., która odbyła się w W12 – miejsce Twoich spotkań w Opolu!

Prezentacja pt. „Czym się różni pragmatyczna 'ekologia’ od innych 'ekologii’? – myśli i spostrzeżenia”.

Za realizację nagrania serdecznie dziękujemy Robertowi Milewskiemu!


Już 17.11.2023 ósma edycja PechaKucha Night Opole – w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Więcej informacji tutaj: Pecha Kucha Night Opole vol.8 oraz Poznaj prelegentów ósmej odsłony PechaKucha Night Opole, która już w najbliższy piątek (17.11.2023, godz. 20:20)!

pechakucha night opole vol 8

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w PECHA KUCHA NIGHT OPOLE

Do góry
Skip to content