Połącz się z nami

Magazyn Opolski

PechaKucha Night Opole – Ludmiła Wocial „Ludmiła… czyli miła przyjaciel głosu”

KULTURA

PechaKucha Night Opole – Ludmiła Wocial „Ludmiła… czyli miła przyjaciel głosu”

Wulkan energii, dyrygentka, czuła opiekunka głosu, mówczyni motywacyjna, wokalistka, instrumentalistka, nauczycielka śpiewu, chórmistrzyni – słowem Miłka!

Absolwentka trzech Akademii Muzycznych. Jest założycielką i dyrygentką Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej, ponadto prowadzi parafialny Chór Mieszany „Laudate Dominum” w Opolu. Z pasją i oddaniem od 25 lat pracuje w opolskiej Szkole Muzycznej jako nauczyciel chórów i zespołów muzycznych. Właśnie tam uczniowie nagrodzili ją medalem „Przyjaciel dziecka”. Opracowała i zrealizowała autorski program „Kołysanki-Mruczanki” dla kobiet w ciąży. Projekt ten został zwieńczony wydawnictwem autorskiej płyty CD. Od 2022 roku prowadzi Studio Piosenki Metro w Opolu, gdzie kształci wokalistów w kierunku śpiewu musicalowego.

Jest laureatką wielu nagród, te najcenniejsze to: nagroda dla najlepszego dyrygenta konkursu Steruj Falą podczas I Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Fala Dźwięku w Łodzi oraz nagroda Prezydenta Miasta Opola „Za artystyczną promocję Opola”.

Ma trzech synów, z których każdy gra na jakimś instrumencie i oczywiście… śpiewa! Jej pasje to: wspólne śpiewanie, fotografia, malarstwo i jazda konna. A jak brzmi motto Miłki: „Śpiew otwiera serca i uczy uważności na drugiego człowieka” – to jej słowa!


Nagranie z siódmej edycji PechaKucha Night Opole z dnia 27.10.2023r., która odbyła się w W12 – miejsce Twoich spotkań w Opolu!

Prezentacja pt. „Ludmiła… czyli miła przyjaciel głosu”.

Za realizację nagrania serdecznie dziękujemy Robertowi Milewskiemu!


Już 17.11.2023 ósma edycja PechaKucha Night Opole – w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w atrium Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Więcej informacji tutaj: Pecha Kucha Night Opole vol.8 oraz Poznaj prelegentów ósmej odsłony PechaKucha Night Opole, która już w najbliższy piątek (17.11.2023, godz. 20:20)!

pechakucha night opole vol 8

Wykreowana w Tokio moda na błyskawiczne przedstawianie ciekawych pomysłów za pomocą slajdów. Spotkania pod hasłem Pecha Kucha Night od lat przyciągają tłumy w 600 miastach całego świata. PechaKucha 20×20 to prosta w formule prezentacja multimedialna złożona z 20 slajdów, z których każdy przesuwany jest automatycznie po 20 sekundach bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu. Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.

Więcej w KULTURA

Do góry
Skip to content