Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Piosenki na czas kwarantanny cz.2

MUZYKA

Piosenki na czas kwarantanny cz.2

Zapraszam do kolejnej części piosenek na czas kwarantanny.

Aerosmith „I don’t wanna miss a thing”

Aerosmith „I don’t wanna miss a thing”

Kto z nas nie pamięta tej kultowej piosenki do kultowego filmu „Armageddon”. Apokaliptyczny utwór w sam raz na te trudny moment. Pokazujący także wielką miłość mimo wszystko!

Deep Puprple „Sometimes I feel like Screamin”

Większość piosenek Deep purple pasuje do tego działu. Jednak ta piosenka najbardziej kojarzy się z obecną sytuacją. Posiada klimat i czyż teraz nie mamy potrzeby krzyku?

Metro „Wieża Babel”

Kultowa piosenka musicalu METRO. Mamy tu religijny motyw.

Wieża Babel1
11Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali.
I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi».

Coma „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków”Kolejny polski akcent muzyczny. Zespół Coma i wstęp „Nikt jeszcze nie wie czy stare słońce zarysuje nowy dzień”. Dokładnie.

The Doors „The End”

Idealna piosenka do picia wina, piwa czy markowej Whisky. Piosenka o końcu. Kultowa. Poetycka. Smutna. Dołująca. Nostalgiczna.

Modern Talking „Atlantis is Calling”

Modern Talking i ich świetny kawałek. Warto sobie przypomnieć ich hity.

Kwiat Jabłoni „Dziś późno pójdę spać”

I nie wiem o czym myśleć mam
Żeby mi się przyśnił taki świat
W którym się nie boję spać
W którym się nie boję spać

Choć nie chcę budzić się
Nie umiem spać
Świat dziwny jest jak sen
A sen jak świat
C
hoć nie chcę budzić się
Nie umiem spać

Nightwish „Song of myself”

Nightwish. To zespół bardzo znany. Piosenka poetycka,mroczna. Idealna.

Fot.PIXIBAY

Daria Zawialow „Jeszcze w Zielone Gramy”

Ze szczególną dedykacją dla osób samotnych. Serdecznie polecam. To piosenka Wojciecha Młynarskiego i bardzo dobry cover.

Przez kolejne grudnie, maje człowiek goni jak szalony
A za nami pozostaje sto okazji przegapionych
Ktoś wytyka nam co chwilę w mróz czy w upał, w zimie, w lecie
Szans nie dostrzeżonych tyle i ktoś rację ma, lecz przecieżJeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany
Jeszcze wiosenne deszcze obudzą ruń zieloną
Jeszcze zimowe śmiecie na ogniskach wiosny spłoną

Ciąg dalszy nastąpi…

Niedługo też filmy i książki i inne.

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w MUZYKA

Do góry
Skip to content