Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Coś dla biegaczy, czyli pierwsza „Bożejowska Dyszka”

Bożejowska Dyszka

SPORT

Coś dla biegaczy, czyli pierwsza „Bożejowska Dyszka”

W kalendarzu sportowym opolszczyzny pojawiło się właśnie bardzo interesujące wydarzenie dla miłośników biegania – „Bożejowska Dyszka”, czyli bieg na 10 kilometrów po pięknych Borach Stobrawskich województwa opolskiego.

„Bożejowska Dyszka” to propozycja, skierowana zarówno do profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów tego sportu. Bieg na dystansie 10 kilometrów odbędzie się 5 grudnia 2020 o godzinie 12:00 w Bożejowie. Jest to prezent mikołajkowy od organizatorów wydarzenia, czyli Zamku Bożejów oraz Stowarzyszenia Fabryka Zmian.

To wydarzenie jest doskonałą okazją, aby aktywnie spędzić dzień oraz wzmocnić odporność w wyjątkowym otoczeniu natury! Trasa biegu przebiegać będzie przez piękne i malownicze Bory Stobrawskie, w okolicy Zamku. To wprost wymarzony teren do biegania, sami zobaczcie:

Malownicze Bory Stobrawskie w okolicy Zamku Bożejów.
Trasa biegu „Bożejowska Dyszka”

Zapisy na „Bożejowską Dyszkę” ruszyły w zeszły poniedziałek. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ do 10 listopada wpisowe to jedynie 30 zł. Poniżej znajdziecie link do zapisów oraz oficjalnego wydarzenia na Facebooku, gdzie pojawiać się będą aktualności, dotyczące biegu:

https://time-sport.pl/zapisy-05-12-2020-bozejowska-dyszka

https://www.facebook.com/events/280879246304150?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22edit_dialog%22%7D]%7D

Warto również wspomnieć, że organizatorzy zadbali o to, aby wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Szczegóły znajdziecie w regulaminie:

https://dostartu.pl/statute_files/5319_pl.pdf

Patronat nad imprezą objęli: 24opole.pl, NTO, TVP3 Opole, Radio DOXA oraz Rybacka Lokalna Gruba Działania „Opolszczyzna”.

To co? Z kim widzimy się na lini startu pierwszej „Bożejowskiej Dyszki”?

PS. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o stosunkowo nowym miejscu na mapie opolszczyzny, jakim jest Zamek Bożejów, zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu na jego temat. Link poniżej:

Więcej w SPORT

Do góry
Skip to content