Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Ciekawe miejsce na weekendowy wypad poza miasto

KUCHNIA

Ciekawe miejsce na weekendowy wypad poza miasto

Słyszeliście już o Zamku Bożejów? To stosunkowo nowe miejsce na mapie opolszczyzny, choć sam Zamek został wybudowany w 1801 roku. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, bo stanowi bardzo ciekawe miejsce na weekendowy wypad poza miasto.

Historia Zamku w pigułce

Obiekt, o którym mowa, ma bardzo bogatą historię. Został wybudowany przez niemiecką arystokrację jako dworek myśliwski. Po drugiej wojnie światowej uległ dewastacji i dopiero w 2014 roku został nabyty przez obecnego właściciela, który postanowił przywrócić mu dawny blask.

Lokalizacja

Zamek leży w sercu malowniczych Borów Stobrawskich, przy miejscowości Radomierowice, w gminie Murów, która znajduje się pomiędzy Opolem, a Kluczborkiem. Piękna i spokojna okolica obiektu sprzyja organizacji wycieczek pieszych i rowerowych oraz spływów kajakowych.

Zamek Bożejów z lotu ptaka

Hotel w Zamku

Hotel w Zamku składa się z 29 pokoi rozmieszczonych w dwóch sąsiednich budynkach. 14 w części zamkowej, 15 w budynku zwanym „Kuźnią”. Pokoje w Zamku zostały urządzone w klimacie przywołującym historię budynku, z drewnianymi podłogami oraz stylowymi meblami. W drugim budynku pokoje mają nowoczesny charakter, urządzone w spokojnej tonacji oddającej klimat otoczenia. Pobyt w zamkowym hotelu to gwarancja odpoczynku w pięknej i spokojnej okolicy.

Stylowy pokój 3-osobowy w „Kuźni”
Piękny apartament 2-osobowy w Zamku

Kulinaria

W Zamku Bożejów jest również doskonała restauracja, serwująca dania kuchni regionalnej oraz myśliwskiej, która ma ścisły związek z historią zamku. Lokalizacja restauracji w sercu Borów Stobrawskich województwa opolskiego oraz niebanalny wystrój sali bankietowej sprawiają, że restauracja zapełnia się Gośćmi , którzy chcą zasmakować dań z menu oraz miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Położenie w otoczeniu lasów oraz nietuzinkowej przyrody pozwalają na pełen relaks. Dla spragnionych słońca i świeżego powietrza, dostępne są leżaki oraz stoły z ławkami w pięknym zamkowym plenerze, gdzie można skorzystać z oferty restauracji, podziwiając naturę oraz zwierzęta, które na stałe mieszkają w Bożejowie. Dodatkowym atutem jest położenie restauracji tuż obok wielkiego placu zabaw, co sprawia, że dorośli mogą spokojnie kontrolować zabawę swoich pociech z okien restauracji.

Restauracja w Zamku Bożejów

Strefa SPA

W podziemiach Zamku można znaleźć klimatyczną Strefę SPA. Składa się ona z kilku oddzielnych atrakcji w postaci: fińskiej sauny 15-osobowej, sauny Infrared, ruskiej bani oraz sześcioosobowego jacuzzi. Dla aktywnych osób dostępna jest salka fitness, w której znajduje się profesjonalny sprzęt w postaci atlasu, bieżni, roweru treningowego, a także platformy wibracyjnej. Co ciekawe, Strefa SPA dostępna jest również dla Gości spoza hotelu. Jest to świetna propozycja na spędzenie wieczoru w gronie bliskich.

Sauna fińska

Moc atrakcji dla każdego

Zamek Bożejów to miejsce, w którym można ciekawie spędzić całe popołudnie z rodziną lub zarezerwować pobyt w hotelu na kilka dni. Poza Strefą SPA, ciekawą atrakcję na wieczór stanowi również Sala Bilardowa, wyposażona w profesjonalny stół do gry. Aktywne osoby mogą wybrać się na relaksujący spacer po lesie czy spływ kajakowy po Stobrawie lub skorzystać z oferty wynajmu rowerów. Okolica Zamku Bożejów to liczne ścieżki rowerowe, bogate w zasoby zabytkowe oraz walory przyrodnicze. Dla najmłodszych Gości ciekawą atrakcją będą zwierzęta, które zamieszkują tereny Zamku, kącik zabaw czy wielki, zamkowy plac zabaw tuż przy restauracji. W weekendy chętni Goście mogą również wybrać się na przejażdżkę bryczką po malowniczych lasach w okolicy Zamku.

Strefa relaksu w zamkowych plenerach
Plac zabaw dla dzieci
Sala bilardowa

W Zamku Bożejów nie ma nudy! Atrakcji jest naprawdę sporo i tylko od Was zależy, które z nich wybierzecie! Jest to doskonałe miejsce na weekendowy wypad z rodziną, chwilę relaksu z dala od zgiełku miasta czy aktywny dzień w pięknych okolicznościach przyrody.

Zainteresowani? Sprawdźcie ofertę Zamku i już teraz zaplanujcie wycieczkę do Bożejowa.

https://www.bozejow.pl

https://www.facebook.com/bozejow/

Więcej w KUCHNIA

Do góry
Skip to content