Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Dlaczego Ty i Twoje dziecko musicie zapomnieć o nauce słówek w języku obcym?

PASJE

Dlaczego Ty i Twoje dziecko musicie zapomnieć o nauce słówek w języku obcym?

Dlaczego Ty i Twoje dziecko musicie zapomnieć o nauce słówek w języku obcym? Brzmi kontrowersyjnie…prawda?
Zapomnieć o nauce słówek? Ale jak to?!

Każdy z nas to przerabiał, a nasze dzieci nadal przerabiają … nauka słówek, zeszyt do słówek, wkuwanie pojedynczych słów oderwanych od kontekstu. A jak trzeba coś powiedzieć to ciężko posklejać te słowa w zdanie…🤔

Prawie ćwierć wieku temu Michael Lewis opublikował rewolucyjną pracę The Lexical Approach: The state of ELT and a Way Forward (podejście leksykalne: sytuacja w nauczaniu języka angielskiego i kierunek rozwoju).

Podał mnóstwo dowodów na to, że nauka języka angielskiego powinna być oparta na całych frazach i zwrotach, a nie pojedynczych słowach.

Język angielski jest niezwykle bogaty jeśli chodzi o takie właśnie wyrażenia, które pozwalają się komunikować niemalże od samego początku.

Wiadomo, trzeba je dobrać do wieku i poziomu znajomości języka np.
Zaczynamy od
🟡 How are you?
🟡 Can I have french fries?
🟡 Where is the shop?
🟡 I need help.
🟡 This is my son.

Później troszkę trudniejsze
🔵I’m reading books.
🔵Have you every been to London?
🔵I’m looking for a new job.
🔵I’m wearing a new dress
🔵 take a photo
🔵 I’m afraid of spiders.

Takich fraz, zwrotów i prostych zdań, które pomogą w komunikowaniu się po angielsku jest cała masa. Wg różnych źródeł aż 55% do 80% język angielski składa się właśnie z takich zwrotów. A więc koniec z nauką słówek. Lepiej zapamiętać jedną frazę dziennie niż 10 słówek, które są oderwane od kontekstu!

Nasza szkoła Royal School stworzyła nową gałęź Royal – Szkoła Językowa Online, gdzie tworzymy kursy angielskiego dla dzieci na platformie. Zaczęliśmy od kursu dla 4 klasy.

👉 Nasza metoda polega na nauce i systematycznych powtórkach krótkich i prostych fraz i zdań. 

👉 Na naszym kursie Twoje dziecko uczy się systematycznie, ponieważ ma dostęp do lekcji 24/7, wszystkie lekcje może oglądać i powtarzać tyle razy ile potrzebuje aby zrozumieć i zapamiętać dany materiał – już nie musisz płacić za kilka lekcji korepetycji gdzie dziecko uczy się tego samego. 

👉 Kurs zawiera nagrania krótkich lekcji z Martą, która tłumaczy gramatykę tak prosto jak to tylko możliwe i z Toddem, nauczycielem z USA, który nauczy Twoje dziecko fraz, zwrotów i poprawnej wymowy i akcentu. 

👉 Co jest najważniejsze w naszej metodzie, każdy kurs obejmuje materiał z całej klasy w formie krótkich filmów (około 30 filmów)  i kart pracy. Dziecko może odszukać wybrany temat i powtórzyć to czego nie zrozumiało na lekcji, przygotować się do następnej lekcji, powtórzyć materiał przed sprawdzianem, nadrobić zaległości, a w szystko w swoim tempie, tyle razy ile potrzebuje bo każde dziecko jest inne. 

👉 Systematyczne utrwalanie zdań i osłuchiwanie się, to podstawa nauki każdego języka.

Jeśli chcesz wesprzeć swoje dziecko w nauce języka angielskiego,

polub nas na FB i dołącz do naszego kursu ⬇⬇⬇

Nauka języka, która sprawia przyjemność to nasza filozofia! :) Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka obcego! Co więcej, jesteśmy przekonani, że można się go nauczyć w sposób przyjemny :) Royal School a great place to be!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, aby zamieścić komentarz Login

Zostaw odpowiedź

Więcej w PASJE

Do góry
Skip to content