Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Konferencja”Bezpieczeństwo o w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania”

BIZNES

Konferencja”Bezpieczeństwo o w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania”

Postępująca transformacja cyfrowa oraz zwiększone ryzyko zagrożeń związanych z cyfryzacją i gwałtownym wzrostem liczby cyberataków, wymagają zapewnienia wysokiego poziomu odpowiedzialności za zarządzanie ryzykiem. O bezpieczeństwie sieci IT w kontekście unijnej dyrektywy NIS2, będziemy rozmawiać w PNT w Opolu ze specjalistami z zakresu cyberbezpieczeństwa, telekomunikacji, e-commerce i prawa. Zapraszamy do atrium PNT w Opolu 31 maja.

„Cyberbezpieczeństwo o w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania” to konferencja poświęcona będzie tematyce SOC (Security Operations Center) – jednego z kluczowych narzędzi w dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwa.

W trakcie konferencji zostanie omówiona idea ochrony praw osób, które zgłaszają naruszenia prawa, nadużycia, korupcję lub inne nieprawidłowości w swoim miejscu pracy lub organizacji w oparciu o projekt ustawy o tzw. Sygnalistach.

Poruszona również zostanie rola szyfrowania w ochronie danych i dostępu do kluczy. Przyjrzymy się cyberatakom oraz temu, jak się do niego przygotowują hakerzy oraz omówimy przykłady realnych włamań hakerskich.

Agenda:

31.05.2023 – godz. 10:00 – 14:30

  1. Otwarcie (ICT Future– Smartech)
  2. Co to jest SOC – definicja, co to jest i co to daje, jakie mam korzyści z posiadania SOC, dlaczego nie warto budować SOC samodzielnie. 1 h (ICT-Future – Smartech)

Przerwa 15min

  • Szyfrowanie szyfrowaniem, ale kto ma klucze? 45min (Cypherdog)
  • Cyberatak – co to jest, jak się przygotowują do tego hakerzy. Przykłady włamań hakerskich 1h (ICT-Future – Smartech)

Przerwa 15 min

  • Sygnaliści: Sygnaliści w administracji. Jak w prosty sposób spełnić nowy obowiązek regulacyjny. 45 min (Sygnanet)
  • Zakończenie 15 min

Lunch, networking

Prelegenci:

Katarzyna Abramowicz
Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Współtworzyła takie serwisy jak Przelewy24.pl, Bilety24.pl, Sygnanet.pl, Specfile.pl, Specprawnik.pl oraz OdUslug.pl.

Od ponad 20 lat interesuje się przekazywaniem informacji i danych przez Internet, e-commercem, nowymi technologiami oraz obszarami cybersec, regtech i fintech. 

Prelegentka wielu konferencji i paneli dyskusyjnych LegalTech i Cybersecurity, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Przemysław Kucharzewski
Współzałożyciel i General Manager w Cypherdog Security, doradca firm z obszaru cyberbezpieczeństwa w obszarze budowy kanałów sprzedaży, członek Rady Nadzorczej Columb Technologies SA. Od 28 lat w branży technologicznej, związany z dystrybucją IT, Interim Manager u integratorów i producentów rozwiązań IT, skupiony na budowie świadomości cyberzagrożeń i kanału sprzedaży, podcaster, autor wielu publikacji z obszaru cybersecurity. Członek organizacji biznesowych i zajmujących się cyberbezpieczeństwem: ISSA Polska, Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych, SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych oraz Rady Biznesu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Dariusz Jędryczek
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Lider projektu Centrum Usług Wspólnych IT (CUI) we Wrocławiu, który został rozszerzony o usługi finansowe dla 250 jednostek miejskich. Jest prekursorem zmian organizacyjnych na Wydziale Informatyki UM Wrocławia, pozwalających na transformację z wydziału technicznego na wydział usługowy zgodnie z ITIL (ISO20000). Jest twórcą i współtwórcą ważnych projektów związanych z budową bezpiecznej sieci transmisji danych, centrów przetwarzania danych oraz bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców. Obecnie pracuje jako Doradca Zarządu ds. Cyberbezpieczeństwa w firmie z kapitałem amerykańskim, przeprowadza szkolenia związane z cyberbezpieczeństwem i współpracuje z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w zakresie architektury informacyjnej Państwa oraz wdrożenia cyberbezpieczeństwa w samorządach.

Tomasz Bukowski
Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizował się w zarządzaniu strategicznym i finansach, które to przedmioty wykładał na PWr oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada obszerną wiedzę na temat rozwoju rynku i technologii branży ICT w Polsce. Jego ponad 20 letnia kariera zawodowa związana jest z rozwojem branży telekomunikacyjnej, pracując dla ogólnopolskich operatorów telekomunikacyjnych rozwijał rynek makroregionu południowo-zachodniej Polski. Prowadził projekt budowy wdzwanianych węzłów dostępowych do Internetu, realizował  projekty transmisji danych w oparciu o technologie radioliniowe oraz budował światłowodowe sieci szerokopasmowe. Obecnie jako współzałożyciel i CEO rozwija firmę technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT Future skupionej na dostarczaniu dla biznesu projektowych rozwiązań. Jest członkiem ogólnopolskiego stowarzyszenia firm technologicznych IT Corner oraz Stowarzyszenia BCB4 – Absolwentów Studiów Polsko Amerykańskiej Szkoły Biznesu Executive MBA.

Bezpłatne wejściówki czekają! https://app.evenea.pl/event/konferencja-cyberbezpieczenstwo/

Organizatorami konferencji są ICT Future Cypherdog Security Sygnanet SmarTech-IT oraz Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

PNT w Opolu jest miejscem współpracy i rozwoju nauki oraz biznesu.

Więcej w BIZNES

Do góry
Skip to content