Połącz się z nami

Magazyn Opolski

Coś o pamiętnikoterapii- felieton

HISTORIA

Coś o pamiętnikoterapii- felieton

Pamiętnik ważna rzecz. Przyznam, że byłam kiedyś postacią pełną emocji. Musiałam je gdzieś wylewać. Jako dziecko dostałam pamiętnik. Mogłam w nim pisać o smutkach i radościach. Do tego pamiętnik służy. Generalnie najlepiej z czasem go zamknąć i zapomnieć o jego istnieniu. Można też po latach spojrzeć na niego z dystansem.

Po latach taki pamiętnik jest dowodem na to jak bardzo się zmieniłaś. Kiedy czytasz z przeszłości z lekkim wstydem jak bardzo kochałaś jakiegoś gostka, któremu raczej zwisało to co do niego masz. Wedy to było coś na kształt „końca świata”. Ja go kocham a on mnie nie chce i co z tym począć?

Zauważcie jak istotną rolę pamiętniki odgrywają w powieściach i literaturze. Istotnie są one źródłem wiedzy o danej osobie, wiedzy o tym co myślała i co czuła. Kiedy policja znajdzie pamiętnik przy osobie zaginionej może wiedzieć o czym myślała owa dziewczyna, co skłoniło ją do podjęcia takich a nie innych decyzji. W mojej powieści „Level Empire” pamiętnik także ma znaczenie. Tyle, że zostaje znaleziony na lotnisku. Dlaczego na lotnisku? Gdyż nigdzie nie czujemy się tak odizolowani jak na lotnisku. Zwłaszcza gdy już przekroczymy miejsca gdzie nie ma już powrotu.

fot.PIXIBAY

Powrót jest jedynie w samolocie. Dlaetego wybrałam lotnisko. No i wynurzenia mojej boaterki. Pamiętnik. Motyw wspomnień ogólnie jest ukochanym modelem literackim. Nadaje nieco dreszczyku jak choćby w ostatnim thrillerze Harlana Cobena „W głębi lasu”. Motyw wspomnień pozwala odkryć sekrety z przyszłości i pokazać życie ludzi z tymi sekretami. Zazwyczaj dotyczą one zabójstwa czy zaginięcia. Dziś także zdjęcia są dowodami i wspomnieniami. Bardziej niż słowa wolimy spojrzeć jak wyglądaliśmy kiedyś.

Pamiętnik jest terapią doskonałą. Pierwszą naszą terapią w życiu. Dzięki niej możemy zobaczyć jacy byliśmy w przeszłości. Możemy usprawiedliwić nasze działania mówiąc: „Byłam młoda i głupia” . Mężczyźni też piszą pamiętniki choć pisanie wspomnień zdaje się być kobiece a może powinno być neutralne? #szukamwydawcy#ukrytysenannaczyrska

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.Troska o rodzinę, dom i bliskich. Kocham i jestem kochana, pomagam innym to docenić i zobaczyć. Zapraszam na mój patronite: https://patronite.pl/annlove. Prowadzę też portal: http://annlove.pl/. Pracuję nad kolejną powieścią pt. "Ukryty Sen". https://lubimyczytac.pl/autor/67299/anna-czyrska

Więcej w HISTORIA

Do góry
Skip to content