Połącz się z nami

Magazyn Opolski

DZIEŃ Z ŻYCIA EGIPTU

NEWS

DZIEŃ Z ŻYCIA EGIPTU

NIEBEZPIECZNY TOWAR

Władze egipskie wprowadziły ograniczenia w sprzedaży żółtych kamizelek odblaskowych, obawiając się, że przeciwnicy będą próbować kopiować francuskich protestujących podczas obchodzonej w przyszłym miesiącu rocznicy powstania ludowego w 2011 roku.

Sprzedawcy sprzętu bezpieczeństwa przemysłowego zostali poinstruowani, aby nie sprzedawać żółtych kamizelek i ograniczyć sprzedaży hurtową tylko zweryfikowanym firmom po uzyskaniu zgody policji.

Sześć sklepów detalicznych w centrum Kairu, gdzie koncentrują się sklepy z artykułami przemysłowymi już nie sprzedaje żółtych kamizelek.

We wtorek aresztowano na 15 dni adwokata Mohameda Ramadana po opublikowaniu na Facebooku informacji, gdzie można dostać żółtą kamizelkę odblaskową…

CZEGO SZCZYTEM JEST SZCZYTOWANIE NA SZCZYCIE?

Bez żółtej kamizelki odblaskowej a nawet bez innego nakrycia pozowała naga para, która wspięła się na Piramidę Cheopsa w Gizie.

Władze egipskie rozpoczęły dochodzenie w sprawie obrazów, które wywołały oburzenie w konserwatywnym kraju muzułmańskim.

Fotograf podkreślił jednak, że razem ze swoją partnerką nie uprawiał na szczycie piramidy seksu, jak podawały to niektóre media, a jedynie pozował.

Będąc w Egipcie pamiętajcie, że wspinanie na piramidy jest zabronione. W 2016 r.  niemiecki turysta otrzymał dożywotni zakaz wstępu do Egiptu po tym, jak opublikował on materiał wideo o wspinaczce na jedną ze starożytnych budowli.

Przestrzegaj praw, zwyczajów, tradycji i kultury kraju do którego się udajesz.

MIGRANCI MUSZĄ PRZYJĄĆ KULTURĘ ZACHODU

Migranci muszą przyjąć kulturę Zachodu lub pozostać w domu, powiedział Prezydent Egiptu na Światowym Forum Młodzieży w Sharm-el- Szejk.
Egipski Prezydent powiedział, że migranci nie powinni oczekiwać, że Zachód „otworzy im drzwi”, jeśli odmówią integracji.

Abdel Fattah al-Sisi powiedział, że goście zachodnich państw, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Anglia „muszą całkowicie przestrzegać ich praw, zwyczajów, tradycji i kultury”. Dodał: „Jeśli nie zamierzasz tego robić, nie jedź.” 

EGIPT UWALNIA BRYTYJSKIEGO STUDENTA ARESZTOWANEGO ZA SZPIEGOSTWO

O konsekwencjach nieprzestrzegania prawa przekonał się na własnej skórze Muhammed Fathi Abulkasem, który został aresztowany  po tym, jak przez przypadek zrobił zdjęcie wojskowego helikoptera.

Mniej szczęścia miała w zeszłym roku Brytyjka Laura Plummer została skazana na 3 lata więzienia z powodu leków przeciwbólowych, które Plummer wzięła ze sobą, a których nie wolno jej było wwieźć do Egiptu. 33-latka została areztowana pod zarzutem przemytu narkotyków. Kobiecie groziło nawet 25 lat pozbawienia wolności lub kara śmierci.

Inna turystka, pochodząca z Libanu Mona el-Mazboh wybrała się na wakacje do Egiptu. Nie była zadowolona z podróży, więc poskarżyła się na Facebooku na molestowanie seksualne i złe warunki panujące w Egipcie. Sąd w Kairze skazał ją na 8 lat więzienia.  Sąd uznał, że kobieta jest winna nie tylko rozprzestrzeniania fałszywych pogłosek, które szkodzą egipskiemu społeczeństwu, ale też atakowania religii oraz siania publicznego zgorszenia.


Trzeba uważać podróżując do innych krajów. Takich przypadków jest bardzo dużo i nie dotyczą tylko Egiptu.

Jakub Skrzypski to polski turysta, który w cztery miesiące temu został aresztowany w górskiej miejscowości Wamena w Papui Zachodniej (Indonezja). Jakub Skrzypski miał zostać oskarżony o przestępstwa z trzech artykułów, w tym m.in. o „akt zdrady” przeciwko państwu indonezyjskiemu. Jako dowody przeciwko zatrzymanemu przedstawiono jego zdjęcia wykonane na strzelnicy sportowej wykonane w szwajcarskim kantonie Vaud, a także flagę tego kantonu z dewizą „Liberté et Patrie”. 
To rzekomo ona miała być dowodem na podburzania Papuasów przeciwko rządowi indonezyjskiemu.

Jakub Skrzypski na co dzień mieszka w Szwajcarii, gdzie pracuje jako zwykły robotnik. – Nie ma żadnej własności, ani domu, ani samochodu, bo cały rok odkłada każdy grosz, a później bierze miesiąc wolnego i podróżuje. W Indonezji był już dziesięć razy.

Światowe media obiegła sprawa zmarłego w zeszłym roku Otto Warmbiera, 21-latka, który podróżował po Azji w grupie rówieśników z USA. Koreę Północną odwiedził jako zwykły turysta. Został zatrzymany na początku 2016 roku na lotnisku, tuż przed wylotem grupy do Chin. Czym przewinił? Zdjął propagandowy plakat w hotelu, w którym mieszkał. Północnokoreańskie media jego występek określiły jako „wrogie działania” wobec kraju, które „są tolerowane przez amerykański rząd”. Ponieważ dla takich działań nie ma litości, pochodzący z Cincinnati student Uniwersytetu Wirginia został skazany w marcu tego roku. W pokazowym procesie trwającym zaledwie godzinę, wymierzono mu karę 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową.

Inny Amerykanin, 27-letni John Allen Chau został zamordowany na
wyspie Sentinel Północny położonej na Oceanie Indyjskim.  Zbrodni dokonali uzbrojeni w łuki i strzały członkowie plemienia łowców i zbieraczy, które zamieszkuje wyspę. Ten lud tubylczy jest jednym z ostatnich nietkniętych współczesną cywilizacją. Na wszelkie próby kontaktu odpowiada agresją, dlatego władze Indii wydały bezwzględny zakaz podróżowania na wyspę.

Także w USA turyści muszą uważać…

Strażnicy z Parku Narodowego Yellowstone w Stanach Zjednoczonych aresztowali mężczyznę, który oddał mocz do gejzeru,  informowały amerykańskie media.

Czasem do więzienia można trafić przypadkowo.

W czerwcu tego roku Policja z Brandenburgii ujawniła, że aresztowany przez pomyłkę 33-letni Polak przez 34 dni siedział w niemieckim więzieniu. Został aresztowany na początku maja, ponieważ policja pomyliła jego dane z danymi poszukiwanego przestępcy.

Kończąc informacjami z Egiptu, najlepiej odwiedzić ten tak kraj jak to zrobił w zeszłym tygodniu Strive Masiyiwa, biznesmen z Zimbabwe, który na konferencji „Business For Africa” w Sharm El Sheikh, ogłosił, że zainwestuje w tym kraju 400 milionów dolarów…

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...

Więcej w NEWS

Do góry
Skip to content